İsmail Çataklı'dan "15 bin kişinin vatandaşlık işlemi iptal edildi" iddiasına yanıt

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, 15 bin kişinin vatandaşlık işleminin iptal edildiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

İsmail Çataklı'dan "15 bin kişinin vatandaşlık işlemi iptal edildi" iddiasına yanıt
14 Mayıs 2022 - 12:14


İktidara yakınlığı ile bilinen Türkiye gazetesi, başta Suriyeliler olmak üzere 15 bin kişinin vatandaşlık işleminin iptal edildiğini ve tüm başvuruların yeniden değerlendirileceğini yazmıştı.

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, sözkonusu habere ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Çataklı, "15 bin sığınmacının vatandaşlığının iptal edildiği haberleri gerçeği yansıtmıyor" dedi.

Çataklı, yaptığı açıklamada "Vatandaşlık işlemlerinin her aşamasında milli güvenlik, kamu düzeni, terör irtibatı - iltisakı dikkate alınmakta. Vatandaşlık iptalinde fert fert değerlendirme yapılmakta olup toplu iptal söz konusu değil. 15 bin sığınmacının vatandaşlığının iptal edildiği haberleri de uydurma" ifadelerini kullandı.

İsmail Çataklı'nın açıklaması şöyle:

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Musti
    5 gün önce
    Siz tepki çeken bu açıklamaları yapın!Vatandaş bunun hesabını sandıkta size soracaktır ve siz yapmasanız da gelecek iktidar,tümünün vatandaşlıklarını zaten iptal edecektir!