İrem Yaman, tekvando kariyerini sonlandırdı!

Dünya ve Avrupa şampiyonlukları bulunan milli sporcu İrem Yaman, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla tekvando kariyerini sonlandırdığını duyurdu.

İrem Yaman, tekvando kariyerini sonlandırdı!
18 Aralık 2021 - 16:06


İki kez dünya ve beş kez avrupa şampiyonu olan milli sporcu İrem Yaman, aktif tekvando kariyerine son verdiğini açıkladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan 26 yaşındaki Yaman, “Her şeyin bir sonu olduğu gibi şimdi de veda etme vakti beni ben yapan sporuma” cümlelerine yer verdi.

Yaman, şu ifadeleri kullandı:
“16 yıl önce küçük bir kız çocuğunun hayaliyle başladı her şey. İlk müsabakamda şampiyonluğu yaşadım ve inandım Dünya şampiyonu olacağıma. Sonra zor geçen 10 yıl… Sürekli yenildim, ağladım, üzüldüm, çok kilo verdim, ailemi görmedim, yaşıtlarımın yaptığı her şeyin yerine Taekwondo'yu koydum. Asla pes etmedim! Çünkü biliyordum bu kadar fedakarlığın sonunda kazanan ben olacaktım. Ve kazandım! Her şeye, herkese rağmen azmettim ve kazandım! Her güzel şeyin bir sonu olduğunu bilerek tadını çıkardım kariyerimde ki her anın… Her şeyin bir sonu olduğu gibi şimdi de veda etme vakti beni ben yapan sporuma… Teşekkür edeceğim bir çok insan var ama en çok teşekkür aileme, canım antrenörüm biricik babama! Bu zorlu yolda yanımda olan @raysup.co , @psyberencetiner ve beni sonsuz destekleyen sizlere… Biliyorum her son bir başlangıç ve biliyorum iyiler daima kazanacak!!!”


YORUMLAR

  • 0 Yorum