İran sınırında donarak ölen anne yürekleri dağladı, çocuklarının elleri üşümesin diye çoraplarını çıkarmış!

Afganistan'dan kaçan ve İran'a gelen anne ve çocuklarının yolculuğu dramla bitti. Anne, çocukları üşümesin diye ayağındaki çorapları evlatlarının ellerine geçirirken, kendisi donarak yaşamını yitirdi. İran'ın Türkiye sınırındaki bir köyde yaşanan olayın ardından Van Valiliği'nden de açıklama geldi.

İran sınırında donarak ölen anne yürekleri dağladı, çocuklarının elleri üşümesin diye çoraplarını çıkarmış!
02 Ocak 2022 - 11:00 - Güncelleme: 02 Ocak 2022 - 13:03

İran'ın Van sınırında yürek sızlatan bir olay yaşandı. Afgan anne ve çocuğunun yolculuğu trajediyle bitti.

İnsan kaçakçılarının anne ve 2 evladını ortada bıraktığı iddia edilirken, soğuk havadan dolayı annenin çocuklarının ellerinin donmaması için çoraplarını çıkararak onlara giydirdiği öğrenildi.

Annenin donarak öldüğü öğrenilirken, çocuklar köylüler tarafından kurtarıldı. 

Olayın 22 Aralık 2020 tarihinde yaşandığı öğrenilirken, anne ve iki çocuğu bulan köylülerin anlattıklarına göre, annenin çocukları ölmesin diye çoraplarını çocukların eline geçirdiği öğrenildi.

VAN VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA
Van Valiliği, donarak yaşamını yitiren Afgan anne ile ilgili açıklama yaptı.

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
"01.01.2022 tarihinde bazı sosyal medya hesaplarından Türkiye-İran sınırından geçmeye çalışan iki çocuklu bir annenin donarak öldüğü, çocuklarının ise köye sığınarak kurtuldukları” şeklindeki paylaşım yapılmıştır.

Bunun üzerine yapılan incelemedi; kolluk birimlerimize intikal eden ya da tespit edilen bir hadisenin olmadığı ve haberde adı geçen yerlerin birbiriyle çeliştiği tespit edilmiştir.

Soruşturmanın derinleştirilmesi ile birlikte bu üzücü olayın ülkemiz sınırları içerisinde değil, İran İslam Cumhuriyeti’ne bağlı Türkiye sınırına yakın Belasur adlı bir köyde gerçekleştiği ve şahısların köylülerce İran Askerlerine teslim edildiği belirlenmiştir."
YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Tutaşil
    2 hafta önce
    Bu haber apaçık kurgu, Türk milletinin vicdanına oynuyorlar yine. Ne malum o kadının böyle bir haber yapılabilsin diye öldürülmediği?