iPhone kullananlar dikkat: Twitter yeni özelliğini açıkladı

Yeni özellikler getirmeye devam eden Twitter, iPhone kullanıcılarına yönelik yeni özelliğini açıkladı. Şirket, iOS sürümünde kullanıma sunduğu özelliği sosyal medyada duyurdu.

iPhone kullananlar dikkat: Twitter yeni özelliğini açıkladı
23 Mart 2022 - 16:25


Günlük 200 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunan sosyal medya platformu Twitter, yeni özellikler açıklamaya devam ediyor.

Topluluklar için arama çubuğu ile Facets özelliğini test etmeye başlayan ve 'Olumsuz Oy' özelliği üzerindeki çalışmalarını devam ettiren Twitter, son olarak iOS sürümünde GIF oluşturmayı daha da kolaylaştıran bir özelliği kullanıma sunduğunu duyurdu.

GIF OLUŞTURMAK ARTIK DAHA KOLAY
Dijital dönüşümün lokomotifi konumundaki internetin gelişimi ile 8-bit renge kadar destek veren ve 1-bit’lik saydamlık sunan GIF’ler de yaygınlaşmaya başladı. Özellikle sosyal medyada kullanıcıların karşısına çıkan GIF, insanları eğlendirdiği gerekçesiyle günden güne popülaritesini artırıyor.

ShiftDelete'in haberine göre; Twitter, iOS sürümünde GIF oluşturmayı daha da kolaylaştıran bir özelliği kullanıma sunduğunu duyurdu. Bu sayede kullanıcıların sadece uygulamanın kamerasını kullanarak GIF oluşturmasının ve takipçileri ile paylaşmasının önü açıldı.

Twitter, iOS sürümünde uygulama için kamerayı kullanarak GIF oluşturma ve takipçilerle paylaşma için şu adımların izlenmesi gerekiyor:

  • Twitter uygulamasında, yeni bir tweet oluşturmak için dokunun
  • Kamerayı açın
  • GIF seçeneğini seçin
  • GIF’inizi oluşturun
  • Yeni GIF’inizi takipçilerinizle paylaşın

Twitter’da Olumsuz Oy özelliği üzerindeki çalışmalar da devam ediyor. Bu özellik; rahatsız edici veya alakasız içerikleri oylamanıza imkan sağlayacak. Bu noktada ilgili paylaşımlar incelendikten sonra gerekli görülmesi halinde alakasız yanıt ya da rahatsız edici içerik olarak işaretlenecek. 

Öte yandan vermiş olduğunuz oylar tweetlerin sahipleri ve diğer kullanıcılarla paylaşılmayacak.


YORUMLAR

  • 0 Yorum