iPhone kullananlar dikkat: Apple'ın iOS 16 sürümünde hangi özellikler yer alacak?

Apple, WWDC 2022 etkinliğinde iPhone'un yeni işletim sistemi iOS 16'yı da tanıtacak. Peki yeni sürümde hangi özellikler yer alacak? İşte detaylar...

iPhone kullananlar dikkat: Apple'ın iOS 16 sürümünde hangi özellikler yer alacak?
11 Nisan 2022 - 10:09


Teknoloji devi Apple, piyasaya sürdüğü cihazlara en az 5 yıl boyunca güncelleme desteği sunuyor. Şirket, 6-10 Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan WWDC 2022 etkinliğinde iPhone'un yeni işletim sistemini tanıtacak.

Shift Delete'in haberine göre, yeni iOS 16 sürümü ile birlikte Apple cihazlara da yeni özelliklerin gelmesi bekleniyor.  Yeni iOS 16‘nın bildirimler için bir güncellemenin yanı sıra bir dizi yeni sağlık izleme özelliği içermesi bekleniyor.

Şirketin akıllı saat işletim sistemi watchOS 9‘da benzer güncellemelerle karşımıza çıkacak. Etkinlik ve sağlık izleme sistemlerinde yeni özellikler eklenecek olan sistemin daha kullanışlı hâle getirilmesi planlanıyor.

Apple, iOS 16 ve watchOS 9‘un yanı sıra yeni macOS’u WWDC 2022‘de önizleyecek. Şirketin yıllık geliştirici konferansı bu yıl 6 Haziran’da kapılarını açacak. Bu toplantı Apple yeni işletim sistemi güncellemelerinin yanı sıra yeni donanımlar da tanıtabilir.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum