iPhone için yeni iddia: Apple, SIM kartı yuvasını tamamen kaldırabilir!

Türkiye'de iPhone fiyatları cep yakarken, iPhone 15 Pro modelleri ile ilgili dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. Apple'ın 2023 yılında tanıtacağı iPhone 15 Pro'dan SIM kartı yuvasını tamamen kaldırabileceği belirtildi.

iPhone için yeni iddia: Apple, SIM kartı yuvasını tamamen kaldırabilir!
25 Aralık 2021 - 12:29


Apple'ın 2022'de tanıtacağı iPhone 14 ile ilgili birçok bilgi sızdırılırken, 2023'te tanıtılacak olan iPhone 15 hakkında çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre iPhone 15 Pro’da SIM kartı girişi olmayacak.

SADECE 'eSIM' YUVASI
ShifDelete'in BlogDoiPhone’un iddialarına dayandırdığı haberine göre Apple, 2023 yılında tanıtacağı iPhone 15 serisinde Pro modeliyle birlikte kullanıcılarına fiziksel SIM kart girişi sunmayı bırakıp 2 adet eSIM yuvasıyla kullanıcılarının karşısına çıkacak.

Bu sayede şirket, ilk defa bir akıllı telefonunda sadece eSIM özelliğini kullanıcılara sunmuş olacak. Çünkü bu özellik birçok cihazda halihazırda bulunuyor.

Bu sene tanıtılan iPhone 13 ve iPhone 13 Pro cihazlarda eSIM özelliği kullanıcılara sunuluyor. Bunun dışında Apple’ın hiçbir bağlantısı noktası olmayan bir iPhone’un üzerinde çalıştığını biliyoruz. Eğer bu iddia doğru ise büyük ihtimalle iPhone 15 Pro’da bizlere Lightning konektörü de dahil hiçbir giriş sunulmayacak. Bu sayede cihaz daha dayanıklı olacak.

Büyük ihtimalle şirket, karşımıza sadece eSIM yuvasına sahip modeller çıkarırsa bu modeller belirli pazarlarda piyasa sürülecek. Ülkelerin teknolojileri benimseme hızları ve altyapılarından kaynaklanan problemlerden dolayı her ülkede sadece eSIM yuvasına sahip modellerin piyasaya çıkması müşterileri olumsuz anlamda etkileyebilir.

iPhone 15 serisiyle ilgili iddialar bunlarla sınırlı değil. İddialara göre cihazlarda ekran altı parmak izi okuyucusu bulunacak ve cihazlar 3nm işlemcilere sahip olacak.


YORUMLAR

  • 0 Yorum