Inter'de Christian Eriksen hakkında yeni gelişme!

Inter, Euro 2020’de kalbinden bir rahatsızlık geçiren Christian Eriksen’in durumuyla ilgili bir açıklama yaptı. Kulüp, federasyonun Eriksen'in oynaması için izin vermediğini duyurdu.

Inter'de Christian Eriksen hakkında yeni gelişme!
30 Ekim 2021 - 15:40

EURO 2020’de 12 Haziran’da Danimarka’nın Finlandiya ile oynadığı karşılaşmada kalbi duran ve saha içindeki müdahaleyle hayata döndürülen 29 yaşındaki Christian Eriksen hakkında Inter'den açıklama geldi.

FEDERASYONDAN İZİN YOK
Inter’in açıklamasına göre; Eriksen’in bu sezon İtalya’da oynaması için gerekli izin çıkmadı. Ancak Danimarkalı yıldızın İtalya dışında futbol oynamasının mümkün olabileceği ifade edildi.

Kulüp, Eriksen’in Ağustos ayında sağlık kontrolleri için tesislere geldiğinde fiziksel ve zihinsel açıdan mükemmel durumda olduğunu belirtti.

Ancak İtalya Futbol Federasyonu Sağlık Kurulu üyesi Francesco Braconaro, ICD cihazı çıkarılmadığı sürece Eriksen’in İtalya’da futbol oynamasının mümkün olmadığını açıklamıştı.

AYRILIK SİNYALİ
Inter’in Eriksen açıklamasında oyuncunun geleceğiyle ilgili şu satırlara yer verildi:
“Oyuncunun mevcut durumu İtalya’da profesyonel spor aktivitelerine katılmasına izin vermese de, başka ülkelerde rekabetçi yarışmalara katılması söz konusu olabilir.”

Inter’in Ocak 2020’de Tottenham’dan transfer ettiği Eriksen, İtalyan ekibinin formasıyla çıktığı 60 maçta sekiz gol kaydetti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum