Instagram'dan yeni özellik: Ebeveyn kontrolü

Çocuklar için bir platform geliştireceğini açıklayan Instagram, 'iyi bir ortam sunamayacağı' yönündeki tartışmaların ardından bu planını rafa kaldırmıştı. Ancak Instagram yeni bir özellik için kolları sıvadı. Sosyal medya platformu, şimdi de ebeveyn kontrolleri getireceğini paylaştı.

Instagram'dan yeni özellik: Ebeveyn kontrolü
08 Aralık 2021 - 09:51

Instagram, çocuklarının ulaşacağı içerik türü ve kimlerle etkileşime geçebilecekleri konusunda endişeli olan ebeveynler için uygulamaya ebeveyn kontrolleri getirme planlarını duyurdu.

Instagram’ın başkanı Adam Mosseri konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:
“Ebeveynler, gençler için neyin en iyi olduğunu bilirler, bu nedenle gençleri Instagram’da yönlendirmelerine ve desteklemelerine yardımcı olacak ilk araçlarımızı mart ayında kullanıma sunmayı planlıyoruz. Ebeveynler, gençlerin Instagram’da ne kadar zaman harcadıklarını görebilecek ve zaman sınırlarını belirleyebilecekler.

Ayrıca, gençlere, birini şikayet ettiklerinde ebeveynlerini bilgilendirmeleri için yeni bir seçenek sunacağız ve ebeveynlerine bu konuda onlarla konuşma fırsatı vereceğiz. Zamanla daha fazla seçenek eklemeye devam edeceğiz.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum