Instagram'dan çok konuşulacak yeni özellik: Takipçi sayısı gizleme

Instagram, çok konuşulacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Gizlilik odaklı yeni özellik üzerine yoğunlaşan Instagram, 'takipçi gizleme' özelliğini devreye sokacak.

Instagram'dan çok konuşulacak yeni özellik: Takipçi sayısı gizleme
18 Ocak 2022 - 15:36


Fotoğraf ve kısa video paylaşım platformu, Meta’ya bağlı Instagram; doğrulanmış hesapların gizliliğini artıracak bir yenilik üzerinde çalışıyor. Mobil uygulama geliştiricisi Alessandro Paluzzi’nin paylaşımına göre, kullanıcılar takipçi sayısının başkaları tarafından görünmesini engelleyebilecek. Ancak bu özellikten sosyal medya platformunu kullanan herkes faydalanamayacak.

EKRAN GÖRÜNTÜSÜNÜ PAYLAŞTI
Shift Delete'in haberine göre; sosyal medya uygulamalarındaki yenilikleri kullanılma sunulmadan önce açığa çıkaran Alessandro Paluzzi, yeni özelliğin ekran görüntüsünü paylaştı. 

Paluzzi, Twitter’dan yayınladığı gönderide “Instagram görüntülenebilecek takipçi sayısını kısıtlama özelliği üzerinde çalışıyor” cümlelerini aktardı. 

INSTAGRAM TAKİPÇİ SAYISINI GÖSTERMEYECEK
Yeni özellik sayesinde mavi tiki olan bir kullanıcı dilerse takipçilerini sadece kendisine özel kılacak. Bunu yaptığında Instagram, ilgili hesabın “Takipçiler” sekmesini gizli hale getirecek. Hesabın kendisi dışında başka biri takipçileri görüntülemeye çalıştığında, “Takipçileri yalnızca ….... kullanıcısı görüntüleyebilir” uyarısı çıkacak.

ÖZELLİĞİ HERKES KULLANAMAYACAK
Ancak bu özelliği ne yazık ki herkes kullanamayacak. Alessandro Paluzzi’nin paylaştığı bilgiye göre Instagram, sadece 4 bin ve üzeri takipçiye sahip doğrulanmış işletme hesaplarının takipçilerini kısıtlamasına izin verecek. 

Eğer takipçi sayınız 4 binden düşükse, mavi tikiniz yoksa ve işletme hesabı kullanmıyorsanız “Takipçiler” bölümü eskisi gibi herkese açık olacak.


YORUMLAR

  • 0 Yorum