Instagram'da bir devir sona eriyor: IGTV tarih oluyor!

Dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında olan Instagram, IG TV ve akıştaki videoları ‘Instagram Video’ altında birleştirdiğini açıkladı. Ayrıca kullanıcılar, Instagram Video ile birlikte filtre, kırpma, insan ve konum etiketleme gibi yeni video özelliklerinden yararlanabilecek.

Instagram'da bir devir sona eriyor: IGTV tarih oluyor!
07 Ekim 2021 - 11:36
En çok kullanıcıya sahip olan sosyal medya platformlarından biri olan TikTok’un hızlı yükselişi, diğer platformlar arasında rekabet yarattı. Sosyal medya devlerinin arasındaki rekabet radikal değişikliklere neden oldu. YouTube, Instagram gibi platformlar mevcut kitlesini TikTok'a kaptırmamak için yeni güncellemeler yayınlıyor.

Instagram son yaptığı düzenleme ile IGTV ve akıştaki videoları Instagram Video formatı altında birleştirdiğini duyurdu. Instagram Video, insanların yeni video içeriklerini daha kolay bulabilmeleri için akışa ek olarak profilde video sekmesinde yer aldı.

ÖNİZLEME SÜRESİ 60 SANİYE OLACAK 
Yeni format ile birlikte kırpma, filtre, insan ve konum ekleme etiketleme gibi özelliklerde kullanıma sunulacak. Bunun yanı sıra akıştaki video ön izleme süresi 60 saniye olabilecek, reklam olarak kullanılan videoların ön izleme süreleri ise 15 saniye olacak.

Artık işletmeler videolar için reklam vererek hedef kitlelere ulaşabilecekler. Instagram, değişikliklerin bugünden itibaren hem iOS hem de Android'de küresel olarak yayıldığını belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum