Instagram abonelik sisteminin Türkiye fiyatı sızdırıldı!

Instagram, içerik üreticilerinin platform içerisinden para kazanması için abonelik sistemi getiriyor. Peki, Instagram abonelik sistemi Türkiye ücretleri ne kadar olacak?

Instagram abonelik sisteminin Türkiye fiyatı sızdırıldı!
09 Kasım 2021 - 12:45

Instagram'da daha önce gündeme gelen ücretli abonelik sistemiyle ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Henüz tamamlanmayan sistemde, özel hikayelere sadece hesabın ücretli aboneleri, yani ücretli takipçileri erişebilecek. 

TÜRKİYE ABONELİK ÜCRETLERİ NE KADAR OLACAK?
Log'da yer alan habere göre, Instagram aboneliğinde Türkiye özelinde görülen en yüksek fiyat 10,99 TL seviyesinde yer alıyor. Ancak yurt dışı merkezli verilere bakılırsa üst abonelik paketi için Türkiye’de 54,99 TL ödenmesi gerekecek. Bu yeni dönem çok yakında herkes için aktif edilecek ve yüksek ihtimalle ücret ödeyenlere “abone özel Hikayelerden” fazlası da sunulacak.

INSTAGRAM'IN 'PARA KAZANMA' PLANLARI
Instagram, uzun süredir kısıtlı bir kitle üzerinde farklı testler yapıyor. Bunların birisi ürün satışları üzerinden para kazanmaya odaklanıyor. Bu konuda uzun süredir çalışan ancak test adımını şimdi atan firma, içerik üreticilerin belirli anlaşmalar üzerinden bağlantısı verdiği ürünlerin satışından para kazanmasını hedefliyor.

Burada sürecin komisyon bazlı çalışacağı aktarılıyor. Firma ayrıca mesaj kutusu özelinde içerik üreticiler ile şirketlerin, spesifik olarak da ticari partnerlik kurulan firmaların iletişimini kolaylaştırmayı istiyor. Mesaj kutusuna partner firmalar için özel bir bölüm koyacak ve bu sayede yönetimi kolaylaştıracak Instagram, yeni dönemde reklam vermek için içerik üretici arayan şirketler ile, reklam almak için şirket arayan içerik üreticileri bir araya getirmeyi de kolaylaştıracak birtakım sistemler geliştiriyor. Bu sistemlerin şimdilik hepsi sınırlı bir kitle üzerinde aktif olarak test ediliyor. Ancak bunların genel kullanıma çıkması çok uzun sürmeyecektir.


YORUMLAR

  • 0 Yorum