Instagram'a yeni özellik: Ücretli abonelik geliyor! İşte Instagram Abonelik ücretleri

Sosyal medya devi Instagram, yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. ABD'de test edilmeye başlanan özellikle birlikte Instagram'a ücretli abonelik gelecek. Özelliğe ilişkin aylık ortalama fiyatlar belirlendi. İşte detaylar...

Instagram'a yeni özellik: Ücretli abonelik geliyor! İşte Instagram Abonelik ücretleri
21 Ocak 2022 - 10:18


Instagram, içerik üreticilerinin para kazanabilecekleri, kullanıcıların aylık bir ücret ödeyerek abone olabilecekleri özelliğini resmen duyurdu. ABD'de test edilmeye başlayan özellik için ortalama fiyatlar belirlendi.

VİDEO VE HİKAYELERDEN PARA KAZANILACAK
Meta’nın sahip olduğu platform, ABD’de denemelere başladı. Şimdilik yalnızca 10 influencer tarafından test edilen yeni sistem, yakında tüm kullanıcılar için kullanıma açılabilir. Instagram, denemeye aldığı yeni uygulama sayesinde influencerların video ve hikayelerden kar elde etmesi sağlanacak.

AYLIK ORTLAMA ÜCRETLER BELİRLENDİ
Instagram, duyuruda, “Instagram Abonelikleri ile içerik oluşturucular, en etkileşimli takipçileriyle daha derin bağlantılar geliştirebilir ve abonelere özel içerik ve avantajlara erişim sağlayarak, yinelenen aylık gelirlerini artırabilir.” dedi. Dün başlatılan Instagram Abonelikleri testi, içerik oluşturucuların, kullanıcıların aylık olarak istedikleri ücreti belirlemelerine de olanak tanıyor.

TechCrunch’ın bildirdiğine göre, çoğu içerik oluşturucu, ayda 19.99, 49.99 veya 99,99 dolar gibi daha yüksek fiyatlandırma denemeden önce, muhtemelen ayda 0,99, 1,99, 2,99 ve 4,99 dolar gibi fiyatlardan başlayacak.

Şimdilik test aşamasında olan özellik için seçilen influencer’ların profillerinde ‘abone ol’ düğmesi yer alıyor. Kullanıcılar eğer influencer’ın hesabına kayıt yaptırırsa, içerik oluşturucu yeni içerik paylaştığında bildirim de alıyor.

Instagram, içerik oluşturucular yani influencer’lar için bir abonelik hizmeti başlatan en yeni sosyal medya platformu oldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum