Instagram'a sürpriz özellik: Kullanıcılar gönderilerin yerini değiştirebilecek

Meta altında bulunan Instagram, çok konuşulacak bir özelliğini duyurdu. Instagram, "Edit Grid" özelliği ile birlikte kullanıcılar, profilinde bulunan görsellerin yerlerini değiştirebilecek. Instagram'a yüklenmiş olan ilk gönderi bile en güncel gönderiler arasına alınabilecek.

Instagram'a sürpriz özellik: Kullanıcılar gönderilerin yerini değiştirebilecek
12 Ocak 2022 - 11:59


Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, sürekli olarak güncellenmeye devam ediyor. Kullanıcıların şikayetlerini ve önerilerini dinlemeye özen gösteren Instagram, Edit Grid özelliğini duyurdu.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİNİ PAYLAŞTI
WebTekno'da yer alan habere göre; Alessandro Paluzzi, özelliğin nasıl görüneceğini gözler önüne seren iki ekran görüntüsü paylaştı. Bu ekran görüntülerinden bir tanesi, Instagram mobil uygulamasına eklenecek yeni bir ayar sayfasını gösteriyor. 

Bu ayar sayfası, Edit Grid (ızgarayı düzenle) ismiyle bulunacak ve "Profili Düzenle" bölümünde yer alacak. Edit Grid bölümü, kullanıcıların kendi profil sayfalarını yönetmelerine imkan tanıyacak. Bu ayar sayfasına ulaşan bir kullanıcı, profil sayfasındaki tüm paylaşımların yerini dilediği gibi değiştirebilecek.

Instagram, gönderilerin yalnızca kronolojik sırayla yerleştirilmesine imkan tanıyordu. Ancak bundan sonra bu durum değişecek gibi görünüyor. Zira yeni özellik sayesinde Instagram'a yüklenmiş olan ilk gönderi bile en güncel gönderiler arasına yerleştirilebilecek.

Kullanıcılar bu sayede, en sevdikleri paylaşımları en üst sıralarda tutabilecek. İçerik üreticiler de en çok beğeni alan ya da sponsorluklar kapsamında paylaştıkları gönderiler üzerinde daha fazla hakimiyete sahip olma imkanı yakalamış olacak.

Instagram, geliştirmekte olduğu yeni özelliği hakkında hiçbir açıklama yapmadı. Ayrıca bu özellik, şu an için test aşamasında da görülmedi. Bu yüzden, bu önemli özellik için bir süre daha beklenmesi gerekiyor olabilir. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum