İlyas Salman vasiyetini açıkladı: "Yıkamayacaklar beni, öldüğüm elbiseyle gömüleceğim!"

Hababam Sınıfı, Çöpçüler Kralı, Kibar Feyzo ve Banker Bilo gibi unutulmaz yapımlarda rol alan İlyas Salman, Magazin Noteri programında vasiyetini açıkladı.

İlyas Salman vasiyetini açıkladı: "Yıkamayacaklar beni, öldüğüm elbiseyle gömüleceğim!"
03 Aralık 2021 - 14:45


Magazin Noteri programına konuk olan İlyas Salman, program sunucusunun “Bütün kayıtlarda ateist olduğunuz geçiyor. Ateist İlyas Salman’ın bir vasiyeti var mı?” sorusuna yanıt verdi.

Salman'ın açıklamaları şöyle:
"Vasiyetim şöyle; başıma ne alevi dedesi ne sünni hocası gelecek. Ne haham gelecek ne papaz gelecek. Gelmesin dedim. Benim arkadaşlarım, yoldaşlarım toplanacaklar, türküleri, şarkıları ve şiirleriyle uğurlayacaklar. Ve yıkamayacaklar beni, dünyadaki kirimle gideceğim. Hangi elbiseyle ölmüşsem o elbiseyle gömüleceğim…"

İlyas Salman sözlerine şu şekilde devam etti:
“Kemal Sunal benim hemşomdu, memleketlimdi, can dostumdu, buna Şener Şen ve Adile ablayı da katıyorum, Ayşen Gruda da öyle. Tapılası arkadaşlıktı bunlar. Arkadaş demek yan yana yürüyen demek değil, arkadaş yolda yürürken arkadan bakılan insandır kimse taşlamasın diye."

''BEN ATEİSTİN TEKİYİM''
Geçmişte ateist olduğunu açıklayan İlyas Salman, ''Cennete ve cehenneme inanmıyorum. Ben ateistin tekiyim. Kendi yarattığım şeye tapacak kadar aptal değilim'' sözleriyle, günlerce tepkilerin odağında yer almıştı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum