İlber Ortaylı, Ahaber'e tepki gösterip sığınmacıların geri gitmesi gerektiğini ve parayla vatandaşlık satılamayacağını açıkladı

İlber Ortaylı, Ahaber'deki sözlerinin cımbızlanarak servis edilmesine tepki göstererek, sığınmacıların yavaş yavaş geri gitmesi gerektiğini söyledi. Ortaylı, parayla vatandaşlık satılmasına da tepki gösterdi.

İlber Ortaylı, Ahaber'e tepki gösterip sığınmacıların geri gitmesi gerektiğini ve parayla vatandaşlık satılamayacağını açıkladı
12 Mayıs 2022 - 23:29


Prof. Dr. İlber Ortaylı, Ahaber'deki sözleriyle gündeme oturmuştu. Katıldığı programda "Türkiye yaşlanıyor, mülteciler gerekli" anlamındaki sözleriyle ilgili Twitter hesabından bir video paylaştı. Ortaylı, sözlerinin cımbızlanarak servis edildiğini belirterek Ahaber'i "Kasabalılık" yapmakla suçladı: "Bu bizde eski adettir, kasaba fetvasıyla trolcülük yapılmaz" ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan Ortaylı, sığınmacıların yavaş yavaş ülkelerine geri dönmesi gerektiğini belirtirken böyle bir sürecin başlaması durumunda ilk tepkinin göçmen botları batıran Yunanistan'dan geleceğini vurguladı.

VATANDAŞLIK SATILMASI BÜYÜK BİR REZALETTİR
Ortaylı, gayrimenkul edinimi yoluyla vatandaşlık verilmesine de tepki gösterek, "500 bin dolarak, 350 bin dolara, 250 bin dolara vatandaşlık satılmaz, böyle bir şey olamaz" ifadelerini kullandı.

Ortaylı'nın Kafa TV'ye yaptığı açıklamaların tamamının ilerleyen günlerde yayınlanacağı belirtildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum