İktidarın çağrısı üzerine dolarları bozan vatandaştan yeni açıklama: "Hükümet bizi çarptı. Hepimiz şapa oturduk"

İstanbul Kapalıçarşı'da 6 ay önce verdiği röportajda "Dolarları bozuyoruz" diyen vatandaş yeniden konuştu. Vatandaş bu sefer "Hükümet bizi çarptı. En çok da dini bütün insan kesimi çarptı" dedi.

İktidarın çağrısı üzerine dolarları bozan vatandaştan yeni açıklama: "Hükümet bizi çarptı. Hepimiz şapa oturduk"
25 Mayıs 2022 - 10:40 - Güncelleme: 25 Mayıs 2022 - 23:45


Döviz kurlarındaki yükseliş sürüyor. Dolar 16, Euro ise 17 TL'yi aştı. 6 ay önce Halktv'ye röportaj veren ve "Faiz haram olduğu için bankaya yatırmıyoruz, dolarımızı bozuyoruz" diyen vatandaş yeniden konuştu.

Tekrardan Halktv'ye konuşan vatandaş, "Şu anda dolar bozdurmayı düşünmüyorum. Çünkü daha önce hükümet bizi çarptı, herkesi çarptı. En çok da dini bütün insan kesimi çarptı. İnandığımız faiz haram olduğu için, biz kesinlikle şey olmayacak diye düşündük ama hepimizi çarpınca hepimiz şapa oturduk" dedi.

Doları bozdurmak için 30 TL seviyesine gelmesini beklediklerini ifade eden vatandaş Dilan'ın 'Kur korumalı mevduata geçmediniz mi?' sorusu üzerine ise, "Onlar hikaye kimse yemiyor o numaraları" dedi.

Vatandaş ayrıca, "Şu anda piyasa allak bullak, kimin ne yaptığı belli değil. Kimseye şu an güven olmaz ne hükümete, ne muhalefete" şeklinde konuştu.

6 AY ÖNCE NE DEMİŞTİ?
23 Eylül 2021'de Merkez Bankası'nın faiz düşürme kararı sonrası dolar kuru 8,74'e yükseldiği sıralarda Kapalıçarşı'da röportaj veren vatandaş "Döviz artışını bekliyordum. 8.80'ini bulursa bozacağız. Sabah 6'dan beri bekliyoruz. Merkez Bankası'nın faiz indirimini kâr yapmak için bekliyorduk. Biz düşüreceğini biliyorduk. Cumhurbaşkanı söylemişti. Çünkü faize karşı faiz haram olduğu için bankaya yatırmıyoruz. Dolar'a Euro'ya koyuyoruz. O yüzden al sat yapıyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

 


loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum