İktidara yakın ORC'den Erdoğan'ı kızdıracak açıklama: Oy kaybı 10 puanın üzerinde

İktidara yakınlığı ile bilinen ORC Araştırma Genel Müdürü Mehmet Pösteki, dikkat çeken ifadeler kullandı. Pösteki, "AKP'de oy kaybı 10 puanın üzerinde" dedi.

İktidara yakın ORC'den Erdoğan'ı kızdıracak açıklama: Oy kaybı 10 puanın üzerinde
26 Ekim 2021 - 09:00

İktidara yakınlığı ile bilinen ORC Araştırma Genel Müdürü Mehmet Pösteki, sosyal medya hesabından çarpıcı açıklamalarda bulundu. Pösteki, AKP'nin 10 puanın üzerinde oy kaybettiğini belirterek, "AK Parti en fazla kaybettiği oyların yarısını geri alabilecektir" dedi.

Pösteki Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, AKP'nin oy kaybına neden olan nedenleri şöyle sıraladı, "Yaptığımız araştırmalara göre Ak Parti’nin oy kaybı 10 puanın üzerinde. Bu oy kaybının sebepleri; Ekonomi; 5 Puan, Kötü yönetim; 3 Puan, Hukuk, Adalet ve Özgürlük endişeleri yaklaşık 2 puan" dedi.

AKP'NİN KAYBETTİĞİ OYLAR HANGİ PARTİYE GİTTİ?
Pösteki yaptığı paylaşımlara şöyle devam etti:
"Bu durumda Ekonomi düzelse dahi, Yönetimdeki Kötüleşme, Demokrasiden Geriye Gidiş ve Adalet konuları düzelmeden (bu üç konu da doğrudan başkanlık sisteminin getirdikleriyle ilgili), AK Parti en fazla kaybettiği oyların yarısını geri alabilecektir.

Bu sebeple AK Parti’nin eski oy oranlarına çıkmasını pek muhtemel görmüyoruz.

Bununla birlikte ekonomi sebebiyle AK Parti’den kopan kitlenin genelinin Deva Partisi ve Gelecek Partisi’ne, Demokrasiden Geriye Gidiş, Hukuk ve Adalet gibi konulardan dolayı ayrılan kitlenin ise CHP ve İyi Parti’ye yöneldiğini görebiliyoruz."


YORUMLAR

  • 0 Yorum