İktidara yakın ORC'den anket: AKP'nin oyları düştü, İttifaklar arasında fark kalmadı

İktidara yakınlığı ile bilinen ORC Araştırma'nın son anket sonuçları dikkat çekti. Ankete göre, Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı arasındaki fark yüzde 2,3'e düşerken AKP'nin oy oranı yüzde 31.9 oldu. İşte sonuçlar...

İktidara yakın ORC'den anket: AKP'nin oyları düştü, İttifaklar arasında fark kalmadı
10 Ekim 2021 - 10:31

İktidara yakın ORC Araştırma'nın son anketinden çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. İşte ORC Araştırma Genel Müdürü Mehmet Pösteki'nin sosyal medya hesabından paylaştığı anketin detayları...

”Bu pazar genel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz” sorusunun yöneltildiği anketin sonuçlarına göre,  AKP ile CHP'nin arasındaki oy oranı yüzde 6 oldu. AKP’nin yüzde 31,9 ile ilk sırada, CHP’nin ise yüzde 25,9 ile ikinci sırada yer aldığı görüldü.

Araştırmada İYİ Parti'nin oy oranı yüzde 13.1, MHP'nin oy oranı yüzde 9.4, HDP'nin oy oranı yüzde 8.1, DEVA Partisi'nin oy oranı yüzde 4.7, Gelecek Partisi'nin oy oranı ise yüzde 2.9 olarak belirlendi.

İTTİFAKLAR ARASINDA FARK YÜZDE 2,3
Öte yandan Cumhur İttifakı’nın oluşturan AKP ve MHP’nin yüzde 41,3, Millet İttifakı’nın oluşturan CHP ve İYİ Parti’nin ise yüzde 39 aldığı belirtildi. 

Diğer yandan HDP’nin yüzde 8,1, DEVA Partisi’nin yüzde 4,7, Gelecek Partisi’nin ise yüzde 2,9 oy oranına sahip olduğu ifade edildi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum