İktidar medyasında şok haberler: Sabah gazetesi amirallerin ailelerini isim isim hedef gösterdi!

104 emekli amiralin Montrö Boğazlar Sözleşmesi konulu bildiri yayınlamasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu işin merkezinde CHP var, yakında medyada göreceksiniz" demişti. Erdoğan'ın sözlerinin ardından önce Hürriyet daha sonra Sabah gazetesi amirallerin ailelerini isim isim açıklayarak hedef gösterdi.

İktidar medyasında şok haberler: Sabah gazetesi amirallerin ailelerini isim isim hedef gösterdi!
06 Nisan 2021 - 10:03

104 emekli amiralin Montrö Boğazlar Sözleşmesi ile ilgili bildiri yayınlamasının ardından 10 amiral gözaltına alındı, 4 amiral ifadeye çağrıldı. Bildirinin ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, "Bu işin merkezinde CHP var, yakında medyada göreceksiniz" ifadelerini kullandı. Erdoğan'ın bu sözlerinin ardından amirallerin aileleri iktidara yakın medyada isim isim paylaşılarak hedef gösterilmeye başlandı.

Erdoğan'ın açıklamasından saatler sonra Hürriyet gazetesi, "Darbe bildirisini imzalayan emekli amirallerden 4'ü CHP üyesi çıktı başlığıyla haberi servis etti ve amirallerin ailelerinin isimlerini açık açık yazdı. Sosyal medyada gelen tepkilerin ardından haber değiştirildi ve sosyal medya paylaşımı silindi.


Hürriyet'in ardından bir diğer hedef gösteren kurum Sabah gazetesi oldu. Emekli amirallerin eşleri, çocukları, kardeşleri isim isim yazılarak hedef gösterildi. 

İktidara yakın medya organlarının CHP üyesi olduğunu iddia ettikleri amirallerin aile bireylerine nasıl ulaştıkları bilinmezken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "O gece sabaha kadar uyumadık, irtibatları ortaya çıkardık. Son 30 günde hangi siyasi partiyle irtibat kurdukları açık ve net" açıklaması dikkat çekti.

Sabah gazetesinin haberi şu şekilde:


YORUMLAR

  • 0 Yorum