İdlib'te TSK'ya saldırı! MSB açıklama yaptı

İdlib'in kuzeyindeki Maarrat el-Misrin'de, TSK konvoyunun geçişi sırasında patlama yaşandı. Milli Savunma Bakanlığı'ndan olay hakkında açıklama geldi. MSB, saldırıyı doğruladı ancak bir askerin şehit olduğu iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti.

İdlib'te TSK'ya saldırı! MSB açıklama yaptı
16 Ekim 2021 - 12:24 - Güncelleme: 16 Ekim 2021 - 12:34

İdlib’in kuzey kırsalındaki Maarrat el-Misrin’de TSK konvoyunun geçişi sırasında bir patlama yaşandı. Saldırı hakkında Milli Savunma Bakanlığı açıklama yaptı. Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada saldırı doğrulandı. Bir askerin şehit olduğuna yönelik iddiaların ise gerçeği yansıtmadığı açıklandı. 

Suriyeli muhaliflere yakınlığıyla bilinen Step Haber Ajansı ise, TSK konvoyunun geçişi sırasında patlayıcının infilak ettiğini ve olayda şehit düşen askerlerin olduğunu iddia etmişti. Farklı saha kaynaklarında ise TSK’nin kaybı olmadığı, ancak TSK’ye eşlik eden ÖSO militanları arasında ölü ve yaralıların bulunduğu ifade edilmişti.

Saldırıyı “Seriyyet Ensar Ebu Bekir es-Sıddık” (Ebu Bekir Sıddık’ın Yardımcıları Seriyyesi) adlı IŞİD bağlantılı örgütün üstlendiği iddia edildi. Örgüt daha önce 11 Eylül ve 5 Ekim tarihlerinde İdlib’te TSK’yi hedef alan saldırılar düzenlemişti.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum