İçişleri ve Göç İdaresi'nden Ümit Özdağ hakkında suç duyurusu!

İçişleri Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Dairesi ve Göç İdaresi Başkanlığı Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulundu. Ümit Özdağ'dan açıklama geldi.

İçişleri ve Göç İdaresi'nden Ümit Özdağ hakkında suç duyurusu!
11 Mayıs 2022 - 16:21 - Güncelleme: 11 Mayıs 2022 - 17:00


Sığınmacı sorunu ve kaçaklar tartışılmaya devam ederken İçişleri Bakanlığı ve Göç İdaresi Başkanlığı'ndan yeni bir hamle geldi.

İçişleri ve Göç İdaresi, sığınmacı sorunu hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulundu.

Özdağ'ın sosyal medya hesabında yaptığı açıklamaların yanı sıra yazılı ve görsel medyaya yansıyan değerlendirmelerine yer verilen dilekçelerde, sığınmacılar üzerinden toplumsal barış ve huzurun hedef alındığı belirtildi.

Ümit Özdağ'ın açıklamalarının basın ve ifade özgürlüğü sınırlarını aştığı belirtilen dilekçelerde, "Söz konusu açıklamaların, halkı yabancılara karşı kin ve tahrike yönlendirdiği, demokratik toplum gerekleriyle bağdaşmayan, kamu barışını, kamu düzenini ve kamu güvenliğini tehlikeye düşürecek mahiyette olduğu açıktır" değerlendirmesine yer verildi.

ÜMİT ÖZDAĞ'DAN AÇIKLAMA
Suç duyurusunun ardından Ümit Özdağ, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Özdağ, "Türk vatanını ve Türk Milleti'nin hakkını savunmakla suçlayabilir ve dahi mahkum edebilirsiniz. Buna rağmen örtülü istilaya direneceğiz. Ama siz bağımsız yargı önünde vatana ihanetten yargılanacaksınız! Türk Milleti'nin vicdanında ise çoktan mahkum oldunuz" dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum