İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine 'maske' genelgesi

Bilim Kurulu toplantısının ardından kapalı alanlarda maske kullanma zorunluluğu kalkmıştı. İçişleri Bakanlığı, kapalı alanlarda maske kullanımına ilişkin genelge yayımladı.

İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il valiliğine 'maske' genelgesi
27 Nisan 2022 - 11:01


Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünkü Bilim Kurulu toplantısının ardından "Toplu taşıma araçları ve sağlık kuruluşları hariç kapalı mekanlardaki maske kullanma zorunluluğu kalktı” açıklamasında bulundu.

İçişleri Bakanlığı bu sabah kapalı alanlarda maske kullanımına ilişkin genelge yayımladı. Genelgenin detayları şu şekilde:

– Toplu taşıma araçları ile sağlık kuruluşları hariç olmak üzere diğer tüm kapalı alanlarda maske zorunluluğu uygulamasının sona erdirilmiştir.

– Toplu taşıma araçları ile sağlık kuruluşlarının kapalı alanlarında ise yeni bir karar alınıncaya kadar (günlük vaka sayısı 1.000'in altına düşmesi halinde) maske kullanma zorunluluğuna devam edilecektir.

– Valilerimizce, yukarıda belirtilen esaslar doğrultusunda İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulları kararlarının ivedilikle alınacak ve uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecektir.


YORUMLAR

  • 0 Yorum