İbrahim Yurdunuseven: Cezaevlerimiz dünya standartlarının üstünde

AKP milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar'da kapalı ceza infaz kurumlarını ziyaret etti. Burada açıklama yapan Yurdunuseven, "Açıkça ifade etmek gerekir ki ceza infaz kurumlarımız her yönüyle dünya standartlarının üstünde bir imkan sunuyor” dedi.

İbrahim Yurdunuseven: Cezaevlerimiz dünya standartlarının üstünde
26 Ekim 2021 - 13:18

AKP Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim ve Hükümlü ve Tutuklu Hakları Alt Komisyonu Başkanı Yurdunuseven, cezaevlerini övdü. Yurdunuseven, Afyonkarahisar'da cezaevi ziyaretinde yaptığı açıklamada "Ülkemizde bulunan ceza infaz kurumlarının dünya standartlarından üstte olduğunu görmemek imkânsız" dedi.

“YERİNDE İNCELİYORUZ”
Yurdunuseven, “Düzenlediğimiz ziyaretler ile ülkemizin her noktasında bulunan ceza infaz kurumlarında ve polis merkezlerimizde gözaltı, hükümlü ve tutukluluk gibi süreçleri yerinde inceliyoruz” dedi. Sözcü'de yer alan habere göre Yurdunuseven, şöyle devam etti:

“DÜNYA STANDARTLARININ ÜSTÜNDE”
"Bu kapsamda Afyonkarahisar’ımızın Milli Birlik Polis Merkezi Amirliği’nde, T1 ve T2 Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumları’nda incelemelerde bulunduk. Cezaevi yöneticilerimizden ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü yetkililerimizden mevcut durum ve uygulamalar hakkında bilgiler aldık. Şunu açıkça ifade etmek gerekir ki ceza infaz kurumlarımız her yönüyle Dünya standartlarının üstünde bir imkan sunuyor.

Ceza İnfaz kurumlarımız sadece hükümlü ve tutukluların barındırıldığı yer değil aynı zamanda hüküm giymiş insanlara meslek kazandırma, hükümlülerin yeniden sosyal hayata adapte olması ve üretim yapması gibi gibi birçok çalışması mevcut."


YORUMLAR

  • 0 Yorum