İBB'den İçişleri Bakanlığı'nın "Terör iltisaklı personel soruşturması" açıklamasına çok sert tepki

İçişleri Bakanlığı'nın "İBB'de çalışan terör bağlantılı kişilerle ilgili soruşturma başlattık" açıklamasına İBB'den çok sert açıklama geldi. İBB'den yapılan açıklamada "Terör bağlantılı kişiler nasıl oluyor da sokakta elini kolunu sallayarak dolaşabiliyor" denildi. Konuyla ilgili bir açıklama da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan geldi.

İBB'den İçişleri Bakanlığı'nın "Terör iltisaklı personel soruşturması" açıklamasına çok sert tepki
26 Aralık 2021 - 21:10 - Güncelleme: 26 Aralık 2021 - 21:52

İçişleri Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bünyesinde çalışan bazı kişileri terör örgütleri ile bağlantılı olduğu iddiasıyla soruşturma başlatıldığını açıkladı. Bakanlığın açıklamasına İBB'den çok sert bir yanıt geldi.

İçişleri Bakanlığı'na cevap niteliğini taşıyan açıklamada, terör örgütü bağlantılı kişilerin iş bulmasında sorumluluğun İçişleri Bakanlığı'na ait olduğu belirtildi.

BELGELERİ PAYLAŞIN
İBB'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Terör bağlantılı" kişiler ortada gezip, kamu kurumlarında iş buluyorsa bu sorun İBB'nin değil, güvenlikten sorumlu İçişleri Bakanlığı'nındır. Devletin en önemli bakanlıkları, siyasi polemik yerine, elindeki bilgi ve belgeleri devletimizin kurumu İBB ile paylaşmalıdır.

86 BİN ÇALIŞAN ZAN ALTINDADIR
Türkiye Cumhuriyeti Devleti, sosyal medyadan idare edilemez. İçişleri Bakanlığı konuyla ilgili 16 Aralık 2021 tarihli resmî yazımıza bilgi vermediği gibi bugün sosyal medyadan yaptığı açıklamayla 86 bin İBB çalışanımızı zan altında bırakmıştır.

"DEVLET CİDDİYETİ İLE ÖRTÜŞMEMEKTEDİR"
31 Mart seçimleri öncesi ve sonrasında başlayan ve hala devam eden hukuksuz ve devlet ciddiyeti ile örtüşmeyen bu hamleleri kamuoyu takdirine sunarız. Elbet Türkiye Cumhuriyeti hak ettiği şekilde idare edilecektir çünkü bu kudret milletimizde fazlasıyla mevcuttur. İBB ve 86 bin çalışanı sonuna kadar hukuk önünde haklarını arayacaktır."

İMAMOĞLU'NDAN ÇOK SERT AÇIKLAMA
İBB'nin açıklamasından sonra bir tepki de İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan geldi. İmamoğlu, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Hak yemem hakkımı da yedirmem” dedim. Bugün de diyorum ki; “İstanbul’a hizmet eden 86 bin yol arkadaşımın yanındayım, ezdirmem” Suçu olanla sonuna kadar birlikte mücadele edelim. Ama şu bilinsin ki; İBB ailesine saldıranlar karşısında beklenmedik bir birliktelik ve güç görecek.


YORUMLAR

  • 0 Yorum