İBB açıkladı: 8 Mart'ta kadınlara toplu ulaşım ücretsiz!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 8 Mart Kadınlar Günü'nde kadınlara ulaşımın ücretsiz olduğunu açıkladı.

İBB açıkladı: 8 Mart'ta kadınlara toplu ulaşım ücretsiz!
06 Mart 2022 - 12:03


İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle toplu taşıma araçlarının kadınlara ücretsiz olacağını duyurdu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin İstanbulkart sitesinden yaptığı duyuruyla birlikte kadınlar otobüs, metrobüs, metro ve şehir hatları vapurlarını ücretsiz kullanacak.

Yapılan duyuruya göre otobüs, metrobüs, metro ve şehir hatlarında geçerli olacak kampanyaya göre, "İstanbulkart Mobil’den 8.03.2022 tarihinde kadın kullanıcılar tarafından ulaşımda yapılacak QR kod ile ilk geçişin iadesi yapılacaktır. Hediye geçiş tutarı elektronik para olarak QR ödemesi yapılan dijital karta yüklenecektir. Geçiş tutarı üzerinden maksimum 5,48 TL’ye kadar hediye edilecektir. QR kod ile Otobüs, Metrobüs, Metro ve Şehir Hatlarında geçerli ödeme noktalarında geçiş yapılabilir" denildi.

Duyuruda, kampanyanın geçerli olduğu tarihin sadece 8 Mart olduğu belirtildi ve "Sistemsel gecikmelerden kaynaklı ödül TL yüklemelerinde oluşabilecek aksaklıklarda BELBİM AŞ müşteri memnuniyeti kapsamında TL ödül yüklemesini en kısa sürede gerçekleştirecektir" ifadeleri kullanıldı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum