Hürriyet yazarı: Kabinede beklenmeyen isimlerde de değişiklikler olabilir

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine değişikliği çalışmalarına dair kulis bilgilerini paylaştı. Selvi, "Görünen o ki beklenen değil, beklenmeyen isimlerde de değişiklikler olabilir" ifadelerini kullandı.

Hürriyet yazarı: Kabinede beklenmeyen isimlerde de değişiklikler olabilir
24 Mart 2021 - 09:41

AK Parti'ye yakınlığı ile bilinen  Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü köşe yazısında, kabinede yapılacağı öngörülen değişikliklere dair kulis bilgilerini aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan başka kimsenin bilgisinin olmadığını söyleyen Selvi, "Görünen o ki beklenen değil, beklenmeyen isimlerde de değişiklikler olabilir" ifadelerine yer verdi.

Selvi'nin yazısındaki ilgili bölüm şu şekilde:

"Erdoğan bu kez AK Parti yönetimine daha fazla yoğunlaşıyor. Çünkü partiyi 2023 seçimlerine bu kadro götürecek. Hem isim olarak hem de Türkiye’nin temsili açısından MKYK listesinin farklı bakış açısıyla hazırlandığı ifade ediliyor. Erdoğan bu süre zarfında MKYK listesine alacağı isimler üzerinde yoğunlaştı.

Yarın önce kongre, akşam saatlerinde ise yeni parti yönetimini belirleyecek. Ardından da hafta sonuna kalmadan yeni kabine açıklanacak. Kabine değişikliği üzerindeki beklentiler pazartesi günü yoğunlaşmıştı.

Ancak kongreden sonraya kaldı. Erdoğan’ın bu süre zarfında kabine değişikliği üzerinde de çalıştığı söyleniyor. Zaten bir süredir Ankara kulislerinde kabine değişikliği konuşuluyor. Hatta kabine için oranlar veriliyor, kimlerin gideceği konuşuluyor. Bakan olacak isimler hakkında değerlendirmeler yapılıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan başka kimsenin bilgisi yok. O kadar net söyleyebilirim. Ama görünen o ki beklenen değil, beklenmeyen isimlerde de değişiklikler olabilir. Erdoğan hem partide hem kabinede Türkiye’yi 2023’e taşıyacak kadroları ortaya çıkaracak. Kongre konuşmasında ise 2023’ün perspektifini verecek."


YORUMLAR

  • 0 Yorum