Hulusi Akar'dan kaçak girişler hakkında açıklama: "Farklı bir algı oluşturulmak isteniyor"

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İran'dan Türkiye'ye yapılan kaçak girişler hakkında konuştu. Akar, "Her türlü tedbir alındı, alınmaya devam ediliyor. Son gelişmelerden sonra İran sınırında olası bir hareketliliğe karşı tedbirlerimizi bir kez daha gözden geçirdik, ilave tedbirler aldık" dedi. Akar, görüntülerin bir kısmının gerçek olmadığını söyleyerek, "Farklı bir algı oluşturulmak isteniyor" diye konuştu.

Hulusi Akar'dan kaçak girişler hakkında açıklama: "Farklı bir algı oluşturulmak isteniyor"
12 Ağustos 2021 - 09:36

Türkiye, sınırlardan gelen görüntüleri tartışırken, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan konu hakkında açıklama geldi. Akar, "Her türlü tedbir alındı, alınmaya devam ediliyor. Son gelişmelerden sonra İran sınırında olası bir hareketliliğe karşı tedbirlerimizi bir kez daha gözden geçirdik, ilave tedbirler aldık" dedi.

"FARKLI BİR ALGI OLUŞTURULMAK İSTENİYOR"
Sınırda yaşayan vatandaşların canlı şahit olarak çektiği görüntülerin doğru olmadığını söyleyen Akar, "Maalesef bu konu ile ilgili gerçekleri yansıtmayan, İran sınırı ile alakası olmayan veya ilgisiz bazı görüntüler paylaşılarak kamuoyunda farklı bir algı oluşturulmak isteniyor" diye konuştu.

Hulusi Akar'ın açıklaması şöyle;
"Yerinde ve zamanında her türlü tedbir alındı, alınmaya devam ediliyor. Son gelişmelerden sonra İran sınırında olası bir hareketliliğe karşı tedbirlerimizi bir kez daha gözden geçirdik, ilave tedbirler aldık. Çalışmalarımız yoğun şekilde devam etmektedir. İlgili arkadaşlarımız büyük bir fedakârlık ve kahramanlıkla tüm hudutlarımızın olduğu gibi İran hududunun da korunması konusunda elinden gelen her türlü gayreti gösterdi, gösteriyor. Maalesef bu konu ile ilgili gerçekleri yansıtmayan, İran sınırı ile alakası olmayan veya ilgisiz bazı görüntüler paylaşılarak kamuoyunda farklı bir algı oluşturulmak isteniyor.

Oradaki birliklerimiz, Mehmetçik sınırlara hâkimdir, bu konuda yapılması gereken ne varsa yaptı, ilave tedbirlerle yapmaya devam ediyor. Mehmetçik bu çalışmalarında yalnız da değildir. Ayrıca hudut güvenliğinin tek bir hat olarak değerlendirilmemesi gerekiyor. Alınan tedbirler sınır hattından başlıyor, arkasındaki bölgeleri, oluşturulan kontrol noktaları ile şehir merkezlerini de kapsıyor. Bu kapsamda başta İçişleri Bakanlığı olmak üzere ilgili diğer tüm bakanlık, kurum ve kuruluşlarla yakın iş birliği içinde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Yerinde ve zamanında her türlü tedbir alındı, alınmaya devam ediliyor.”


YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Saman var yeng mi ?
  1 ay önce
  Zibidi'den Milli Savunma Bakanı olursa olacagi bu zaten....Biatci dinsizler....Türk kani yokki bunlarda zaten.!
 • Zafer kahraman
  1 ay önce
  Halk endişe ile ülke sınırlarını korunması hakkında endişeleri dile getiriyor,alkislamaniz gerekirken halka gözdağı veriyorsunuz.