"Hudut Namustu" pankartı asan Ahmet Ç. 6 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu

"Hudut Namustu" pankartını asan gençlerden biri olan Ahmet Ç.'nin sosyal medya hesabından yayınladığı videosunun ardından büyük bir skandal patlak verdi. Ahmet Ç.'nin zorla alıkonulduğu, ailesiyle tehdit edildiği ortaya çıktı. Ahmet Ç. kendisini alıkoyan 6 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

"Hudut Namustu" pankartı asan Ahmet Ç. 6 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu
03 Eylül 2021 - 23:45

İstanbul’un muhtelif yerlerine “Hudut Namustur” pankartı asan ve daha sonra gözaltına alınıp serbest bırakılan Ahmet Ç., dün kişisel sosyal medya hesabından yayımladığı videoda “Bana bu pankartı Buğra Kavuncu astırdı. Yanındakiler para ve başka şeyler vadettiler” demişti. Ahmet Ç'nin yakın arkadaşları ve çevresi videonun baskı altında paylaştırıldığını ve Ahmet Ç.'ye saatlerce ulaşamadıklarını söylemişlerdi.

PAYLAŞILAN VİDEO ZORLA ÇEKTİRİLMİŞ
Ahmet Ç.'ye ulaşamayan arkadaşları sosyal medyada #ahmetnerede etiketiyle arkadaşlarının akıbetini sordu.

Kısa sürede Türkiye gündemine giren etiket sonrası binlerce sosyal medya kullanıcısı Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Twitter hesabını etiketledi.

EMNİYET GÜÇLERİ SAATLER SONRA İZİNE ULAŞTI
Emniyet güçleri saatler sonrası Ahmet Ç.'nin izine ulaştı.

Emniyet güçlerinin korumasında Ankara Sıhhıye Adliyesi’ne getirildi.

ZORLA ALIKOYUP, AİLEM ÜZERİNDEN TEHDİT ETTİLER, ŞİKAYETÇİYİM
Ahmet Ç., savcılığa verdiği ifadede tanımadığı kişiler tarafından zorla alıkonulduğunu ve sosyal medya hesabından paylaşılan videoyu baskı altında paylaştığını belirtti.

Ahmet Ç. ayrıca verdiği ifadede tehdit edildiğini, kendisini kaçıran kişilerin annesinin ve arkadaşlarının fotoğraflarının gösterildiğini ayrıca hepsinin açık adreslerinin de tehdit unsuru olarak kullanıldığını belirtti.

Ahmet Ç. kendisini zorla alıkoyan 6 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum