HDP'li Gergerlioğlu Meclis'ten çıkarıldı, gözaltına alındı!

Milletvekilliği düşürülen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu Meclis'ten çıkarılarak gözaltına alındı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, gözaltı ile ilgili açıklama yayınladı.

HDP'li Gergerlioğlu Meclis'ten çıkarıldı, gözaltına alındı!
21 Mart 2021 - 09:02

Hakkında kesinleşmiş yargı kararanının Meclis'te okunmasının ardından milletvekilliği düşürülen  HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu bir süredir TBMM'de 'adalet' nöbetindeydi. Gergerlioğlu, bu sabah Meclis'ten çıkarılarak gözaltına alındı.

BAŞSAVCILIK'TAN AÇIKLAMA GELDİ
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı: TBMM koridorlarında terör örgütü elebaşı ve terör örgütü lehine slogan atılarak, terör örgütü propagandası yapıldığı tespit edilerek Ömer Faruk Gergerlioğlu hakkında soruşturma başlatılmıştır.

BAHÇEL DÜN ÇAĞRI YAPMIŞTI
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün sosyal medyadan yaptığı açıklamada Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop'a çağrıda bulunarak Gergerlioğlu'nun Meclis'ten çıkarılmasını istemişti. Bahçeli şunları söylemişti:

"Geçen hafta HDP Milletvekili Ö.Faruk Gergerlioğlu’nun milletvekilliği düşürülmüş, adalet ve hukuk harfiyen uygulanmıştır. Fakat bu şahıs ilk günden itibaren direnişe geçmiş, TBMM terk etmeyerek milli iradeye kafa tutmuştur. Bu olacak ve sineye çekilecek bir şey değildir.

Bu bölücünün milletvekilliği düşürüldüğüne göre, Gazi Meclis’te bulunma, yasama faaliyetlerine katılma hakkı artık söz konusu bile olamayacaktır. TBMM’ne yer yatağı serip sabahlamak ve bunu da nevi şahsına münhasır bir eylem olarak takdim etmek yasa dışıdır ve gayri meşrudur.

Her önüne gelen, her keyfi yeten, her canı sıkılan TBMM’ne yatak serip gecelerse, bunu da bir hak arayışı veya protesto şekli halinde gösterirse, vekâletini üstlendiğimiz aziz milletimize ne diyeceğiz, bu çarpık ve çirkin tabloyu nasıl izah edeceğiz?

TBMM, bir eylem sahası, bölücülerin yatakhanesi, kanun kaçaklarının sığınma alanı değildir. Büyük Türk milletinin kalbinde bir hançerin yuvalanmasına göz yumulamaz, tahammül edilemez, sabır gösterilemez. TBMM’de yer yatağı sermek demokrasiye sürülmüş kara bir lekedir.

TBMM’nin Muhterem Başkanı’nı bu vesileyle göreve davet ediyorum: Yer yatağı derhal kaldırılmalı, milletvekilliği düşürülen kirli şahıs Gazi Meclis’ten behemehâl çıkarılmalıdır. Taviz, teslimiyeti getirir. Teslimiyet ise boyun eğmedir. Buna da hiç kimsenin hakkı yoktur."


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Adam
    3 hafta önce
    Şu hainlerin prim yapmasına izin verilmemeli. Süteçte kışkıtmalar olacaktır. Önerim güçlü şüphede dahil olmak üzere kanunla siyaset yapmaları ömür boyu engellenmelidir. Katranı kaynatsan olur mu şeker.Cinsini sevdiğim cinsine çeker.