HDP'den Kemal Kılıçdaroğlu'na "Muhatap biz değil, Öcalan" cevabı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Kürt sorununu HDP ile çözebiliriz" açıklamasına HDP'den yanıt geldi. HDP, yaptığı açıklamada terörist elebaşının tutuklu bulunduğu İmralı'yı işaret ederek, "Muhatap biz değil, Öcalan" dedi.

HDP'den Kemal Kılıçdaroğlu'na "Muhatap biz değil, Öcalan" cevabı
20 Eylül 2021 - 08:57
 "Bay Kemal ve İttifakları" belgeselinde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP'yi meşru organ görerek "Kürt sorununu HDP ile çözebiliriz" demişti. Kılıçdaroğlu'nun açıklamasına HDP'den yanıt geldi. HDP'li Sezai Temelli, terörist elebaşını işaret ederek, "Çözümün adresi ve asıl muhatabı İmralı'dır" dedi.

HDP'li Sezai Temelli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
"Kürt sorununun çözümünün yegane muhatabı HDP değil ama bu sorunun çözümü adına bugün demokratik siyaseti var eden ve kolaylaştıran başlıca aktör HDP'dir. Ama asla unutulmaması gereken şey demokratik çözümün adresi ve asıl muhatabı İmralı'dır.
 
Süreci tıkayan, toplumsallaştırmayan ve masayı deviren AKP çözümsüzlükten medet umarken bu anlayışın çıkmaz sokak olduğu artık görülmelidir."

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?
"Siyaset kurumunun 35-40 yıldır çözemediği bir Kürt sorunu var. Kürt sorunu çözmek için meşru bir organa ihtiyacımız var. Devlet dediğiniz kurum gayrimeşru bir organla muhatap olmaz. Meşru organ kimdir? HDP'yi meşru organ olarak görebiliriz. Halkın desteği var. Parlamentoya gelmiş, dolayısıyla parlamentonun içinde bulunuyor görevini yapıyor. Dolayısıyla eğer bu sorun çözülecekse meşru bir organla da biz bu sorunu çözebiliriz; bu düşüncedeydim. Bugün de aynı düşüncedeyim"

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Adsız
    3 hafta önce
    Boşuna demiyorum iki oy için herşeyi yapacak kapasitede içi boş adamlarla bu ülke bi yere gidemez bocalar durur. Yazıklae olsun yazıklar olsun kemal efendi....