'Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan istifa etmek istedi' iddiası!

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın, Merkez Bankası’ndaki görevden alma kararlarıı ve dövizdeki rekor artışların ardından istifa etmek istediği iddia edildi.

'Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan istifa etmek istedi' iddiası!
17 Ekim 2021 - 10:41

Merkez Bankası’ndaki faiz düşürme kararı ve görevden almaların ardından ekonomide zor günler daha şiddetli yaşanmaya devam ediyor. Dolar kuru 9.30'a dayanırken, akaryakıt fiyatlarına büyük zamlar geldi. Doğalgaz ve petrol fiyatlarında yaşanan artışında, enflasyona olan yansımasını büyüteceği yorumlarının yapılmasına neden oluyor.

Muhalefet, kış aylarının vatandaş için çok zor geçeceği çağrısını sık sık tekrarlarken son olarak Merkez Bankası başkan yardımcıları ve PPK üyesinin görevden alınması gündeme oturdu. Söz konusu karar sonrasında gözler Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’a çevrildi.

'LÜTFİ ELVAN İSTİFA ETMEK İSTEDİ'
Odatv’nin haberine göre; Ankara kulislerinde, ABD’de bulunan Bakan Elvan’ın Türkiye dönüşünde istifa etmek istediği öne sürüldü.

G-20 Bakanlar Toplantısına katılan Bakan Lütfi Elvan, dönüşünde ayağının tozuyla Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun kızının düğününe katıldı.

Elvan’ın düğünde yüzünün asık olması kulislerdeki "istifa" iddialarını kuvvetlendirdi.

Son dönemde ekonomi üzerinde herhangi bir söz sahibi olmayan Bakan Elvan’ın, Merkez Bankası bürokratlarının kendisinden habersiz görevden alınmasına sinirlendiği ileri sürüldü.


YORUMLAR

  • 0 Yorum