Havalar ne zaman ısınacak? Meteoroloji tarih verdi

Türkiye'de sıcak başlayan Nisan ayı son günlerde yerini soğuk ve yağışlı havaya bıraktı. Meteoroloji, son hava durumu raporunda havaların ne zaman ısınacağını açıkladı. İşte detaylar...

Havalar ne zaman ısınacak? Meteoroloji tarih verdi
14 Nisan 2022 - 10:27


Meteoroloji Genel Müdürlüğü, son hava durumu tahmin raporunu açıkladı. Tahminlere göre mevsim normalleri altında seyreden hava sıcaklıkları, 14 Nisan Perşembe gününden itibaren batı kesimlerden başlayarak ülke genelinde artacak.

Meteoroloji, tarafından yapılan değerlendirmelere göre, yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Batı ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Kocaeli, Sakarya, Samsun, Ordu, Bitlis, Siirt çevreleri ile Ankara ve Van’ın kuzey, Çankırı’nın kuzey ve batı çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, kıyı kesimler ile Siirt merkezinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi, bu sabah saatlerinde Erzurum çevrelerinde kuvvetli kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. İç ve doğu kesimlerde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.      


YORUMLAR

  • 0 Yorum