Hasan Can Kaya, RTÜK'ün Konuşanlar'a cezasından sonra ilk kez konuştu!

Konuşanlar programının sunucusu Hasan Can Kaya, RTÜK'ün cezasının ardından ilk kez konuştu. "Kemal Sunal'ın 'Eşoleşek' kelimesini sansürleyen bir kurum. Konuşanlar adlı programı muhafazakarlar da muhalifler de izliyor. Benim üzerimden izleyicilerimi, özellikle Z kuşağını eleştirdiler ona üzüldüm" dedi.

Hasan Can Kaya, RTÜK'ün Konuşanlar'a cezasından sonra ilk kez konuştu!
05 Ocak 2022 - 10:55


Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Exxen'de yayınlanan Konuşanlar programıyla tanınan Hasan Can Kaya, RTÜK'ün cezası hakkında açıklamalar yaptı.

"KEMAL SUNAL'A BİLE SANSÜR UYGULAYAN BİR KURUM"
Kaya, RTÜK'ün programıyla ilgili idari para cezası vermesinin sorulması üzerine, "Çok tutulan mizah işlerinde her seferinde sansür uygulanmıştır. Kemal Sunal'ın 'Eşoleşek' kelimesini sansürleyen bir kurum. Benim üzerimden izleyicilerimi, özellikle Z kuşağını eleştirdiler ona üzüldüm. Yoksa umurumda değil" sözlerini kullandı.

Snob Magazin'in haberine göre Kaya, "Konuşanlar adlı programı muhafazakarlar da muhalifler de izliyor. Bunların hepsi bizim programda yan yana gülüp eğlenirler. Konuşanlar izleyicisi akıl sağlığı en olgun kesim bence. Kendiyle barışık insanlar kendiyle dalga geçer. Küfürle güldürüyor diyen adamlar hayatında kimseyi güldürmemiştir" diye konuştu.


NE OLMUŞTU?
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Hasan Can Kaya'nın Konuşanlar programında kullanılan küfür ve argo ifadeler nedeniyle dijital içerik platformu Exxen'e idari para cezası ve katalogdan çıkarma müeyyidesi uygulamıştı.

'Konuşanlar programında mizahı aşan galiz ifadelerin, bir yapımda ağza dahi alınmayacak söylemlerin bulunduğunu' tespit eden RTÜK, 'Türk toplumunun temeli olan ailenin fertlerinin de dahil edildiği ve cinsiyetçi unsurlar da içeren çok sayıdaki küfür ve argo kelimelerin ekranlara yansıtılmasının yayıncılık ilkelerine aykırı olduğu' kanaatine varmıştı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum