Hande Fırat'ın son durumu belli oldu

Evinde talihsiz bir kaza geçiren ve gözleri zarar gören Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat'ın sağlık durumu hakkında Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi bilgi verdi.

Hande Fırat'ın son durumu belli oldu
14 Nisan 2021 - 10:38

Geçtiğimiz günlerde birbirine yapışan bulaşık makinası parlatıcılarını ayırmaya çalışırken patlaması sonucu gözlerinden hasar gören Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat'ın sağlık durumuna ilişkin Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi açıklama yaptı.

Olay sonrası hastaneye kaldırılan Fırat, serum ve kortizon tedavisi almış, doktorların tavsiyesi üzerine güneş gözlüğü ile antibiyotik kullandığı ifade edilmişti. Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Hande Fırat'ın sağlık durumuna ilişkin bilgiler verdi.

Selvi'nin bugünkü yazısındaki "Hande Fırat iyileşiyor" bölümü şöyle:
"Bu pandemi süreci bizi öyle bir hale getirdi ki, gazetede odalarımızın yan yana olduğu Hürriyet Ankara Temsilcisi Hande Fırat’ın, gözünden kaza geçirdiği haberini internet sitelerinden öğrendim. Üzüldüm. İçim sızladı. Önce bizim haberimizin olması ve yardımına koşmamız gerektiğini düşündüm. Ancak koronavirüs tehlikesi nedeniyle çalışma mekânlarımızdan ve mesai arkadaşlarımızdan uzak duruyoruz.

Hande Fırat benim Hürriyet’ten önce de tanıdığım değerli bir meslektaşım. Kendisiyle dün konuştum.

"GÖZLERİ 24 SAAT KAPALI KALMIŞ"
Hafta sonu bulaşık makinesine parlatıcı koymak istemiş. Birleşik olan bulaşık makinası parlatıcılarını ayırmaya çalışırken, parlatıcıların patlaması sonucu bir anda büyük bir acı yaşamış. “Gözlerimin içine cam kırıkları dolmuş gibi hissettim. Gözlerime batıyorlardı. Bir saat sonra gözlerim bulanık görmeye başladı. Hemen hastaneye gittik” dedi. Hemen müdahale edilmiş. Serum ve kortizon tedavisi uygulanmış. Gözleri 24 saat kapalı kalmış. “Şimdi biraz daha iyiyim. Ama az da olsa cam kırıkları gibi gözlerime batmaya devam ediyor” dedi.

Hızla iyileşen Hande Fırat’ın en kısa sürede sağlığına kavuşup, yazılarına ve CNN-Türk’teki “Gece Görüşü” programına dönmesini bekliyorum."


YORUMLAR

  • 0 Yorum