Halis Özkahya'nın maçı neden erken bitirdiği açıklandı

Süper Lig'in 12. haftasında Gaziantep FK ile Kasımpaşa arasında oynanan karşılaşmasına damga vuran hakem Halis Özkahya'nın maçı neden erken bitirdiği açıklandı.

Halis Özkahya'nın maçı neden erken bitirdiği açıklandı
06 Kasım 2021 - 09:45
Süper Lig'in 12. haftasında Gaziantep FK ile Kasımpaşa arasında oynanan karşılaşmaya hakem Halis Özkahya damga vurdu. 9 dakika uzatma vermesine rağmen Özkahya maçı 90+4'te bitirdi. Daha sonra hatasını farkeden Özkahya, oyuncuları soyunma odasından geri çağırdı. Bazı futbolcular duştan çıkıp, yeniden sahaya döndü ve son 5 dakika oynandı.

Özkahya'nın geceye damga vuran bu kararı sosyal medyada gündem oldu. Maçtan 2-0 galibiyetle ayrılan Gaziantep FK'nın teknik diröktörü Erol Bulut yaşanan olaya değindi.

Bulut, “Önce içeri girdik, sonra tekrar çıkıp oynadık, maçı bitirdik. Olması gereken neyse onu yapmak zorundayız. Bize de böyle talimat geldi. 4 dakika daha oynanması gerekiyordu. Futbolcularımız, tekrar formalarını giyip sahaya çıktı. Evet bu bir hata ama biz de, hakem de insan. Böyle hatalar olabiliyor. 9 dakika gösterildi. Sonra 5. dakikada maçı bitirdi. Ne söyleyebilirim? Hepimiz insanız, biz de hata yapıyoruz. O da insan. Ufak bir hata yapmış olabilir, bugün iyi bir maç yönetti” diye konuştu.

NEDEN ERKEN BİTİRDİ?
Kasımpaşa’nın teknik direktörü Hakan Kutlu, Gaziantep FK maçı sonrası Halis Özkahya’nın karşılaşmayı erken bitirmesi hakkında konuştu. Futbolda böyle hataların olabildiğini kaydeden Kutlu, “Hakem de maçın kronometresinde dakikayı yanlış görmüş, maçın bittiğini zannetmiş” dedi.

Kutlu, maçın sonunda yaşananlarla ilgili bir soru üzerine, “Bazen hatalar olabiliyor. Hakem de maçın kronometresinde dakikayı yanlış görmüş, maçın bittiğini zannetmiş. Sonra bize yeniden maça çıkmamız gerektiğini söylediler, biz de çıktık. Olabiliyor böyle hatalar, üzerinde çok durmamak gerekiyor. Bizler de hata yapabiliyoruz, hakem de bir hata yapmış” diye konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum