Hakkı Bulut: "Reynmen şarkımı alıp albümüne koymuş!"

Şarkıcı Hakkı Bulut, sosyal medya fenomeni Reynmen’in şarkısını çaldığını iddia etti. Hakkı Bulut, Reynmen’in “Biziz” isimli şarkısının müziğinin, “Kızlar” isimli kendi parçasından alındığını söyledi. 

Hakkı Bulut: "Reynmen şarkımı alıp albümüne koymuş!"
23 Temmuz 2021 - 10:07
Şarkıcı Hakkı Bulut, sosyal medyada Reynmen adı ile bilinen Yusuf Aktaş isimli fenomenin, şarkısını çaldığını öne sürdü. Bulut, 35 yıl önce yaptığı “Kızlar” isimli şarkının müziğinin Reynmen tarafından çalındığını, Reynmen’in “Biziz” isimli şarkısında kullanıldığını söyledi. 

"HAKKI BULUT BUNUN FARKINA VARMAZ DİYE DÜŞÜNMÜŞ "
Hakkı Bulut konu ile ilgili, Akşam gazetesinden Yasemin  İlan’a verdiği röportajda konuştu. Bulut, röportajda olayı şu ifadelerle açıkladı; 

"Popçu mudur, rockçı mıdır, bilmediğim Reynmen diye biri var. Gayet de güzel millet seviyor, bir gün bir baktım, benim şarkımı alıp koymuş albümüne. 1986 yılında Nazlım albümünde 'Kızlar kızlar güzelim kızlar, sarışın esmer kumral kızlar, size kötü diyenin dili kurusun, kiminiz melek kiminiz huri...' şeklinde sözleri olan bir şarkım var. Reynmen bu şarkımın müziğini olduğu gibi almış üzerine söz yazmış söylüyor. Bir de klip çekmiş yanına almış bir arkadaşını (Lil Bege) Arap Şeyhleri gibi giyinmişler kafalarını da sarmışlar, benim şarkımla dans ediyorlar. Bana hiç haber de vermemişler. Düşündüm taşındım biraz da kaşındım 'ne yapsam' dedim şimdi mahkemeye versem kazanırım. Çünkü olduğu gibi benim müziğimi almış. Sonra baktım bu genci bir çok insan seviyor, 'mahkemeye gidersem o insanları da üzebilirim' diye düşündüm, sesimi çıkarmadım sadece MESAM bilim kuruluna bildirdim. Bakın bu arkadaş benim şarkımı almış fonda çalıyor, bir hata yapmıştır belki de bilmeden yapmıştır bunun aranjesini yapan kimse o da safmış 'Nasıl olsa Hakkı Bulut bunun farkına varmaz' diye düşünmüş."

"REYNMEN’İN İŞİ ZOR" 
"Şimdi arayıp özür dilese de geç oldu, daha önce arayıp da 'Hakkı Abi bilmeden senin müziğine şarkı okumuşum' deseydi canın sağolsun derdim. Şimdi bilim teftiş kurulundan rapor gelecek bana, orada inceliyorlar. Aksiliğe bak ki yönetim kurulunda olan biri de Kadir Şeker. O zaman o bağlama çalmıştı orkestrada 'Kızlar' adlı bu şarkıyı seslendirirken. Şarkıyı dinledi şoke oldu 'Aaaa abi benim çaldığım müziği koymuşlar oraya' dedi. Yani Reynmen'in işi zor"

YORUMLAR

  • 0 Yorum