HaberTürk'te Fatih Altaylı'nın yazısına sansür! Siteden kaldırıldı

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, Nureddin Nebati'nin Sevilay Yılman ile yaptığı röportajı bugünkü köşesinde değerlendirdi. Altaylı, röportajın kayıt dışı olduğunu ve yayınlanmaması üzerine yapıldığını söyledi. Altaylı'nın söz konusu yazısı HaberTürk'te krizi neden oldu. Yazı kısa sürede siteden kaldırıldı.

HaberTürk'te Fatih Altaylı'nın yazısına sansür! Siteden kaldırıldı
14 Aralık 2021 - 17:16


HaberTürk yazarı Sevilay Yılman'ın Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile yaptığı röportaj Türkiye gündemini sarsarken, HaberTürk'te de kriz çıkardı.

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, bugünkü köşe yazısında röportajın kayıt dışı olduğu ve yazılmamak kaydıyla yapıldığını ancak Yılman tarafından izin alınmadan yayınlandığını söyledi.

Altaylı bugünkü yazısında Yılman ve Nebati arasında geçen diyaloğun bir röportaj olmadığını şu ifadelerle aktardı:

"Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin röportajını okuyunca ne yalan söyleyeyim hoşuma gitti.

Alışılmadık derecede hatta fazla açık sözlü, kamplaştırıcı olmayan, partiden çok toplumsal beraberliğe vurgu yapan, samimi bir röportajdı.

Sonradan da anladık ki, aslında bu bir röportaj değil, samimi bir sohbet, bir teşekkür telefonu içinde yapılan bir hasbıhal, bir dostane konuşma imiş.

Yani aslında yazılmamak kaydıyla yapılmış.

Bu durum belirtildiği halde yayınlandıysa bence ayıp edilmiş.

"Güven" talebinde bulunan Bakan’a haksızlık olmuş.

Bakan’ın aslında “Kayıt dışı” olan ama yayınlanan sözlerine gelince…"

ALTAYLI'YA SANSÜR! YAZISI KALDIRILDI
Altaylı'nın yazısının ilgili bölümü HaberTürk'te krize neden oldu. Söz konusu yazı kısa süre içerisinde Habertürk sitesinden kaldırıldı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum