Haberlerin unutulmaz ismiydi: Ali Kırca yıllar sonra ortaya çıktı, işte son hali

Siyaset Meydanı programı ve ana haber sunuculuğu ile hafızalara kazınan Ali Kırca, yıllar sonra ortaya çıktı. Ali Kırca'nın son hali sosyal medyada gündeme oturdu. İşte Kırca'nın son hali...

Haberlerin unutulmaz ismiydi: Ali Kırca yıllar sonra ortaya çıktı, işte son hali
07 Haziran 2022 - 09:59


Türkiye'de bir döneme damga vuran haber spikeri Ali Kırca, yıllardır ekranlarda yer almıyor. Gözlerden uzak bir yaşam süren Ali Kırca, yıllar sonra ilk kez ortaya çıktı.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı ziyaret eden 74 yaşındaki Ali Kırca'nın son hali dikkat çekti.

Alim Karaca, kendisini ziyaret eden Ali Kırca ile birlikte çekildiği fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı.

Kırca'ya nezaket ziyaretinden dolayı teşekkür eden Karaca, "Samimi ziyareti ve sohbetiyle bizleri onurlandırdı" diye konuştu.

ALİ KIRCA KİMDİR?
Ali Kırca, 1948 yılında Akşehir’de doğdu. Deniz Harp Akademisi’ni bitiren Kırca'nın deniz teğmeni olarak başladığı meslek hayatı, bir bildiri nedeniyle sona erdi. Ali Kırca'nın medyaya ilgi duyması ise 17 yaşında başladı. İstanbul Üniversitesi’nde okuyan Kırca, 1974 yılında TRT’de muhabir oldu. Ardından, TRT Haber Dairesi Başkanlığı’nda çalıştı.

Ali Kırca, TRT Washington temsilcisi olarak görev yaptı. Ardından İnter Star’a geçti. 1993 yılında ATV Haber Dairesi Başkanı oldu. 6 Şubat 1994’te yayına giren “Siyaset Meydanı” ile geniş kitlelerce tanındı.

Ünlü sunucu, 2001’de meydana gelen ekonomik kriz nedeniyle ATV ile yollarını ayırdı ve Star'a geçti. Star'dan sonra NTV ile anlaştı. Ancak Kırca, NTV ile de anlaşamadı ve yeniden ATV’ye dönerek, anchorman olarak göreve başladı.

Ayrıca, Sabah Gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. ATV satılınca, SHOW TV’ye geçen Kırca, Anadolu Üniversitesi’nde Televizyon Haberciliği dersleri verdi. Ardından, Bahçeşehir Üniversitesi’nde öğretim görevlisi oldu.


loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum