Hababam Sınıfı'yla tanınan Cengiz Nezir yıllar sonra ortaya çıktı: Oyunculuğu neden bıraktığını anlattı

Hababam Sınıfı, Bizim Aile, Ah Nerede gibi Yeşilçam'a damga vuran filmlerde oynayan Cengiz Nezir yıllar sonra ortaya çıktı. Oyunculuğu bırakmasına neden olan olayı anlatan Nezir, yaptığı mesleği açıkladı. Nezir'in son hali dikkat çekti.

Hababam Sınıfı'yla tanınan Cengiz Nezir yıllar sonra ortaya çıktı: Oyunculuğu neden bıraktığını anlattı
18 Nisan 2022 - 10:33


Türkiye'nin en sevilen filmlerinden olan Hababam Sınıfı'nda "Bozum Cahit" karakterini canlandıran ve Ah Nerede, Bizim Aile, Aile Şerefi gibi filmlerde rol alan Cengiz Nezir, HaberTürk'ten Aytekin Teker'in sorularını yanıtladı.

Yıllar sonra verdiği röportajla ortaya çıkan 65 yaşındaki Nezir, oyunculuk kariyerinin bitmesine neden olan olayı anlattı. Nezir, oyunculuğu bıraktıktan sonra babasının yanında ayakkabı imalatı yapmaya başladığı ifade etti.

"TOSUN PAŞA'DA ROL ALACAKTIM"
Oyunculuğa bırakmasında sebep olan kişinin yönetmen ve senarist Yavuz Turgul olduğunu söyleyen 65 yaşındaki Cengiz Nezir, "Arzu Film'in yazıhanesinde çalışıyordu. Yönetmen ya da senarist değildi. Film ithalatını ve afişleri yapıyordu. 'Hababam Sınıfı'ndan sonra 'Ah Nerede'nin afişinde adımı görünce çok mutlu olmuştum. O zamanlar afişte adının yer alması çok büyük bir şeydi. 'Bizim Aile'nin afişinde de ismim vardı. 'Aile Şerefi'ni çektik. Sonra afişi gördüm ismim yok. Yavuz Turgul'a gittim. 'Ağabey neden ismim yok?' diye sordum. Değişik bir tavır ve üslup ile 'Cengizciğim unutmuşum' dedi. 'Yok ya!' dedim... Şaşırtıcı ama o gün oyunculuğu bıraktım. Hatta ondan sonraki filmim de hazırdı. 'Tosun Paşa'da rol alacaktım." itirafında bulundu.

Bu kararından pişman olduğunu da söyleyen Nezir, "Tabii ki pişmanım ama gençlik işte... Gurur yaptık. O zamanlar bazı şeylerin kıymetini bilmiyorsun. Bunlar seneler sonra dönüyor" açıklamasında bulundu.

Sinemayı bırakmasında babasının da etkili olduğunu söyleyen Nezir, "Bizim ayakkabı imalatı yaptığımız yer Fatih Gedikpaşa'daydı. Oyunculuğu bırakan Kenan Pars da orada tokacılık yapıyordu. Bir gün babam ondan alışveriş yaparken, 'Bizim delikanlı da oyunculuk işleriyle uğraşıyor.' demiş. Kenan Pars da 'Arzu Film iyidir ama bu işin sonunu görüyorsun, biz tokacılık yapıyoruz' yanıtı vermiş. Sonra babam da beni kendi işimizi sürdürmeye ikna etti" dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum