Göreve yeni başlayan ABD'li komutan, PKK'lı teröristle görüştü

ABD'nin göreve yeni başlayan CENTCOM Komutanı Michael Erik Kurilla, Suriye'de YPG/PKK'nın elebaşı 'Mazlum Kobani' kod adlı Ferhat Abdi Şahin ile görüştü.

Göreve yeni başlayan ABD'li komutan, PKK'lı teröristle görüştü
15 Nisan 2022 - 12:33


ABD’nin desteklediği terör örgütü PKK/PYD/YPG’nin elebaşı Kobani kod adlı Ferhat Abdi Şahin, CENTCOM komutanı olarak atanan ve görevine yeni başlayan Michel Erik Kurilla ile görüştü.

Terörist Kobani, Kurilla ile çekilen fotoğraflarını sosyal medya üzerinden paylaşarak şu ifadeleri kullandı:

"CENTCOM Komutanı Kurilla’yı kabul etmekten onur duyduk. Komutan Kurilla ile IŞİD’e karşı ortak operasyonlar, güvenlik ve bölgesel istikrar konusunda kapsamlı ve verimli bir şekilde fikir alışverişinde bulunduk. CENTCOM’un yeni yönetimi Kuzeydoğu Suriye’de istikrarı korumaya yönelik bağlılığını teyit etti."


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • sebahittin özbek
    1 ay önce
    MERAK ETMEYİN BU TOPRAĞIN ÜSTÜ KADAR ALTINDA DA YER VAR..SİZE BU TOPRAĞIN NE ALTINDA NE DE ÜSTÜNDE YER YOK..YA ADAM GİBİ HEP BERABER KARDEŞ GİBİ YAŞARIZ BU ZAMANA KADAR NASIL YAŞADIYSAK ..YA DA BU TSK OPERASYONLARI TEK PKK LI KALANA KADAR DEVAM EDER..ABD DE VIZ GELİR..PKK DA HDP DE PYD DE YPG DE VIZ GELİR TIRIS GİDER.. BU ÜLKENİN NE ASKERİ BİTER NE DE SİLAHI..HELE BU ABD LİLER ZATEN ŞEREFSİZ..BUNLARDAN KİMSEYE DOST OLMAZ ZATEN...