Google, Fotoğraflar uygulamasındaki depolama özelliğini ücretli yaptı

Google, Fotoğraflar uygulaması üzerinden kullanıcılarına sunduğu sınırsız fotoğraf yedekleme özelliğini ücretli yaptı. Kullanıcılar bugünden itibaren para ödemek zorunda kalacak.

Google, Fotoğraflar uygulamasındaki depolama özelliğini ücretli yaptı
01 Haziran 2021 - 09:15

Google'ın görüntü depolama hizmeti Google Fotoğraflar için sınırsız fotoğraf yedekleme dönemi sona erdi. Google Fotoğraflar'da 1 Haziran'dan itibaren yüksek kalitede sınırız depolam yapılamayacak. Artık depolama yapmak isteyenler ücret ödemek zorunda kalacak.

Google bünyesinde hesabı bulunanlara 15 GB'ye kadar ücretsiz depolama alanı hizmeti ise devam edecek. Şirket yaklaşık 6 ay önce kullanıcılara duyuru  yapmıştı. Google Pixel kullananlar ise sınırsız fotoğraf depolama hizmetinden faydalanmaya devam edecek.

Google'ın 15 GB'lik alanı sadece fotoğraflar için değil bütün Google hesaplarını kapsıyor. Yani Drive, E-Tablolar, Slaytlar gibi hizmetler de 15 GB'lik alana dahil.

ABONELİK ÜCRETLERİ NE KADAR
Şirket 15 GB'lik ücretsiz alanı yeterli bulmayan kullanıcılara üç farklı abonelik seçeneği sunuyor. Google One'da 100 GB aboneliğin aylık ücreti 5.79 lira, yıllık ödeme ise 57.99 lira.

200 GB'lik seçenek aylık 11.59 lira, yıllı 115.99 lirayken son olarak 2TB'lik alanın aylık ücreti 28.99, yıllık ücreti ise 289.99 lira olarak belirlendi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum