Google'dan yeni hamle: Tüm sektörleri etkileyecek

Google, Play Store'deki faturalandırma sistemi için harekete geçti. Alternatif sistemler test etmek isteyen Google, pilot uygulama başlatıyor. Teknoloji devinin bu hamlesi tüm sektörleri etkileyebilir.

Google'dan yeni hamle: Tüm sektörleri etkileyecek
24 Mart 2022 - 13:49


Google'dan tüm sektörleri etkileyebilecek bir hamle geldi. Şirket, Android’de üçüncü taraf faturalandırma sistemlerini test etmek için bir pilot uygulama başlatıyor.

Google, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, özellikle Spotify’dan başlayarak, pilot uygulamayı birkaç geliştiriciyle yürütmeyi planladığını duyurdu.

Yeni planda Spotify’ı Play Store üzerinden indiren kullanıcılar, Premium abonelik için Google veya Spotify’ın faturalandırma sistemlerinden biri aracılığıyla ödeme yapma seçeneğine sahip olacak. Şirket, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “İlk kez, bu iki seçenek uygulamada yan yana yaşayacak. Bu, herkese doğrudan Spotify uygulamasında kendi belirledikleri ödeme seçeneğini kullanarak abone olma ve satın alma özgürlüğü verecek.”

Google’ın ürün yönetiminden sorumlu başkan yardımcısı Sameer Samat, “Bu pilot uygulama, farklı ülkelerdeki kullanıcılar ve farklı boyut ve kategorilerdeki geliştiriciler için kullanıcı tercihli faturalandırmanın işe yarayıp yaramadığına ve nasıl çalıştığına dair anlayışımızı artırmamıza yardımcı olacak” dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum