Giresun'da "Doktor istiyoruz" eylemi: Gözyaşlarıyla tepki gösterdi

Giresun Görele Devlet Hastanesi'ndeki uzman doktor eksiği nedeniyle vatandaşlar eylem yaptı. Hastane önünde toplanan vatandaşlar "Hastanemize doktor istiyoruz" pankartı açtı. Yaşlı bir kadın gözyaşları içerisinde doktor bulamadığı için tepki gösterdi.

Giresun'da "Doktor istiyoruz" eylemi: Gözyaşlarıyla tepki gösterdi
15 Haziran 2022 - 11:32 - Güncelleme: 15 Haziran 2022 - 11:37


Giresun’un Görele ilçesi Devlet Hastanesi’nde uzman doktor eksikliği vatandaşın tepkisine neden oldu. Hastane önünde toplanarak “Hastanemize doktor istiyoruz” pankartı açan vatandaşlar basın açıklaması yaptı.

Hastanenin hekim açığı nedeniyle görevini yerine getiremediğini ve halka hizmet veremediğini belirten vatandaşlar, “Bölge halkımız hastalıklarına çare bulabilmek için çevre ilçelere ya da il merkezindeki hastanelere gitmektedir. Hastanemiz bölgemizin en yeni, en modern ve en donanımla hastanesi olmasına rağmen doktor eksikliğinden hizmet verememektedir” ifadelerini kullandı.

Medya28’in haberine göre; gurbetçilerin yaz ayları nedeniyle bölgeye döndüğü ve ilçe nüfusunun 4 katına çıktığı hatırlatılarak, “100 binlerce kişiye hizmet vermesi gereken hastanede doktor olmamasından dolayı bölge halkımız büyük mağduriyet yaşanmaktadır. Maddi imkanı olmayan vatandaşlarımız, tedavi için çevre ilçelerdeki hastanelere gidememektedir” denildi. Açıklamanın sonunda branş doktorlarının ivedilikle hastaneye gönderilmesi talep edildi.

GÖZYAŞLARIYLA İSYAN ETTİ: “BENİM KİMSEM YOK”
Doktor bulamadığı için tedavi olamayan bir vatandaş, “Benim kimsem yok, her zaman başka yere gidemiyorum. Her zaman araba bulamıyorum. Eşim öleli 55 sene oldu, bir oğlum var sara hastası. Ben bir yere gidemiyorum. Niye doktor gelmiyor buraya?” diyerek isyan etti.

ERDOĞAN "GİDERLERSE GİTSİNLER" DEMİŞTİ
AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; sağlıkta şiddet, düşük ücretler ve çalışma koşulları nedeniyle yurtdışına göç eden hekimlerle ilgili olarak “Giderlerse gitsinler” demişti.


loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum