Getir'den işten çıkarılan kurye hakkında açıklama

Sokak röportajında günde 14 saat çalıştığını söyleyen ve koşullardan şikayet eden Getir kuryesinin işten çıkarıldığı iddia edilmişti. Getir, kuryenin işten çıkarıldığını ancak kendileriyle alakalı olmadığını açıkladı.

Getir'den işten çıkarılan kurye hakkında açıklama
12 Kasım 2021 - 12:28
Geçtiğimiz ay gerçekleştirilen bir sokak röportajında “Günde 14 saat çalışıyorum. Bir gayem yok, amacım yok. Ben bunun için mi geldim dünyaya, çalışmak için mi sadece?” sözleriyle gündeme gelen Getir kuryesinin işten çıkarıldığı iddia edildi. İddianın ardından Getir'den açıklama geldi.

Kuryenin işten çıkarıldığını doğrulayan Getir, kuryenin başka bir şirket bünyesinde çalıştığını ve  iş disiplini ile ilgili bir nedenden dolayı sözleşmesinin sonlandırıldığını belirtti.

Getir'in konuya ilişkin açıklaması şöyle: 
"Getir sistemindeki bir kuryenin yaptığı sokak röportajı sonrası işten çıkarıldığına yönelik paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Bu kişi esnaf kurye olarak kendi hesabına Virgo şirketi ile çalışmaktaydı. Kurye bahsi geçen açıklamaları 1 buçuk ay önce yapmıştır ve bununla ilgili herhangi bir yaptırıma uğramamıştır. Kişisel Verileri Koruma Kanunu nedeniyle detayları açıklayamasak da Vigo şirketinden aldığımız bilgiye göre iş disiplini ile ilgili başka sebeplerle sözleşmesi sonlandırılmıştır. Bu kararın kuryenin daha önce yaptığı açıklama ile herhangi bir ilgisi yoktur"

YORUMLAR

  • 0 Yorum