Gerçek Gündem satıldı, ilk ayrılık gerçekleşti

Cenk Ünal Erzen ve Umut Şenol'un satın aldığı Gerçek Gündem'de ilk ayrılık gerçekleşti. Sitenin sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Ozan Buz, Gerçek Gündem'den ayrıldığını açıkladı.

Gerçek Gündem satıldı, ilk ayrılık gerçekleşti
04 Mart 2022 - 16:32


Gazeteci Barış Yarkadaş’ın kurduktan sonra Ozan Buz’a devrettiği Gerçek Gündem haber sitesi geçtiğimiz aylarda Cenk Ünal Erzen ve Umut Şenol'a satılmıştı. 

Gerçek Gündem'de ilk ayrılık gerçekleşti. Genel Yayın Yönetmeni Ozan Buz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla siteden ayrıldığını duyurdu.

Buz’un yaptığı açıklama şöyle:
“2011 yılında gece editörü olarak çalışmaya başladığım sahiplik de dahil çeşitli görevlerde bulunduğum Gerçek Gündem’i geçtiğimiz aylarda devrettikten sonra, şimdi de yollarımızı tamamen ayırdık. Gerçek Gündem’in yeni sahipleri ve yeni ekibine başarılar dilerim.

Son 4 yıldır da sahibi olduğum süreçte bana güvenerek beraber yol yürüdüğümüz bütün editör arkadaşlarıma da ayrıca teşekkür ederim. 4 yıllık zorlu süreçte seçimler, krizler ve pandemide verdikleri emek için teşekkür ederek başarılarılar dilerim.”


OZAN BUZ KİMDİR?
Gazeteci Ozan Buz 1989 doğumlu. Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik, Anadolu Üniversitesi Adalet ve Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun oldu. Son 4 yıllık süreçte Gerçek Gündem’in sahibi olan Ozan Buz, 11 yıldır çalıştığı sitede editör, haber müdürlüğü ve genel yayın yönetmenliği görevlerinde de bulunmuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum