Gaziantep'te pitbull cinsi köpeklerin saldırdığı 4 yaşındaki Asiye'nin sağlık durumu hakkında açıklama

Gaziantep'te iki pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğrayan ve ağır yaralanan 4 yaşındaki Asiye, hastanede yaşam mücadelesi vermeye devam ediyor. Asiye'nin sağlık durumuna ilişkin yeni açıklama geldi.

Gaziantep'te pitbull cinsi köpeklerin saldırdığı 4 yaşındaki Asiye'nin sağlık durumu hakkında açıklama
24 Aralık 2021 - 15:38


Gaziantep'te 4 yaşındaki Asiye Ateş, bir sitenin bahçesinde pitbull cinsi iki köpeğin saldırısına uğramıştı. Asiye'nin tedavi gördüğü hastanenin başhekimi Dr. Beyhan Tahmazoğlu, son sağlık durumuna ilişkin açıklama yaptı.

Tahmazoğlu,  "Deri ve kemik doku kayıpları var. 10 günlük süreç sonrasında konuşabiliriz. Yüzünün sağ tarafında kalıcı hasar olabilir" dedi. Asiye'nin kulağındaki hasar nedeniyle de duyma kaybı yaşayabileceğini ifade edildi.

HAYATİ TEHLİKESİ DEVAM EDİYOR
TRT Haber'e konuşan Tahmazoğlu'nun açıklamaları şöyle:
"Geldiğinde şuuru kapalıydı. Ense kısmına kadar uzanan ısırıklar mevcuttu. Dolayısıyla oralarda, kulak zarı çevresinde ciddi harabiyetler vardı. Tedavisi devam ediyor. Yara bakımları yapılıyor. En çok endişelendiren şey 4-5 gün sonra çıkması beklenen enfeksiyonlar... Ciddi şekilde önlem alıyoruz. Baş ve sağ kulak bölgesinde ciddi manada kemik kırıkları ve darbeler mevcut. 

Öncelikle iz kalmadan ziyade hayati tehlikesi devam ediyor. Ciddi manada şu anda hayati tehlike söz konusu. Saçlı deride doku kayıpları var. Bir kısım kemik dokuda kayıplar var. Bunlarla ilgili ilerleyen süreçlerde operasyonlar yapılacak. Ama öncelikle hastanın hayati tehlikesi devam ediyor. Öncelikle ona yoğunlaşıyoruz, onunla ilgili süreç devam ediyor.

"SAĞ TARAFINDA YÜZ FELCİNİN KALMA İHTİMALİ YÜKSEK"
Sağ tarafında yüzünde hasar kalma ihtimali yüksek. Kulak ön tarafından geçen bir sinir var. O sinirin tahribatı söz konusu. Onun için çocuğun sağ tarafında yüz felcinin kalma ihtimali çok yüksek. Özellikle 7-10 gün enfeksiyon yönünden çok kritik bir dönem. İnşallah sorunsuz atlatabiliriz diye elimizden geleni yapıyoruz.

​​​​​​​Bu kadar ağır köpek ısırığı görülmedi. Hele baş ve boyun bölgesinde kemik dokuyu içerisine alacak şekilde, ben meslek hayatımda görmedim. 3 operasyon geçirdi. Günlük olarak anestezi altında, tedavisi günlük yapılıyor. Dokuların günlük bakımları yapılmakta. Günlük olarak ameliyathaneye alınıp bakımları yapılıyor.


loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum