Gaziantep'te 2 aylık bebeği darp eden baba için istenen ceza belli oldu

Gaziantep'te ağladığı için 2 aylık bebeğini darp eden baba Yunus Göç hakkında istenen ceza belli oldu. Baba Göç, "Nitelikli öldürmeye teşebbüs" suçundan yargılanacak.

Gaziantep'te 2 aylık bebeği darp eden baba için istenen ceza belli oldu
08 Aralık 2021 - 13:29
Gaziantep'te, ağladığı için babası Yunus Göç tarafından dövülen 2 aylık Cihan bebeğin görüntüleri infial yaratmıştı. Cani baba olayın ardından tutuklanmıştı. Gaziantep Cumhuriyet Savcılığı, Yunus Göç hakkındaki iddianameyi tamamladı.

İddiaanameye göre baba Yunus Göç, "Nitelikli öldürmeye teşebbüs" suçundan yargılanacak. Göç için 20 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

NE OLMUŞTU?
Kan donduran olay, Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde yaşandı. Bir baba, uyutmaya çalıştığı bebeğini ağlaması üzerine, öldüresiye dövdü. Ayaklarında bebeğini sallamakta olan babanın, önce çocuğu kucağına aldığı, daha sonra kum torbasına vurur gibi şiddet uyguladığı görüldü. O anlar sosyal medyaya sızdırıldı.

Korkunç görüntüleri izlemeye yüreği dayanmayan sosyal medya kullanıcıları, acımasız babayı ağır linç etti. Tepkilerin çığ gibi büyüdüğü babanın tutuklanmasını isteyen vatandaşlar, Emniyet Genel Müdürlüğüne talepte bulundu. Çağrılar üzerine, baba polis ekipleri tarafından göz altına alınarak,  'nitelikli kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan tutuklandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum