Galatasaray'ın rakibi Barcelona men edilebilir! UEFA Başkanı Caferin'den sert açıklama

Temsilcimiz Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi'nde dünya devi Barcelona ile eşleşmişti. Avrupa Süper Ligi projesinde yer alan Barcelona hakkında UEFA Başkanı Ceferin'den sert açıklama geldi. Caferin, Avrupa Süper Ligi kurulursa eğer takımların tüm kulvarlardan men edileceğini duyurdu.

Galatasaray'ın rakibi Barcelona men edilebilir! UEFA Başkanı Caferin'den sert açıklama
03 Mart 2022 - 17:40


Geçtiğimiz yıl Avrupa Süper Ligi projesiyle ortalığı karıştıran dev kulüpler, hayallerinden vazgeçmedi. Barcelona, Real Madrid ve Juventus'un bu projeye geçmek için hazırlık yaptığı iddia edildi.

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, çok sert uyarılar yaptı. La Liga Başkanı Javier Tebas da Barcelona ve Real Madrid için zehir zemberek sözler savurdu.

Caferin şöyle konuştu:
"Geçen yıl, pandeminin ortasında Avrupa Süper Ligi adında anlamsız bir fikri hayata geçirdiler. Aynı fikri, şimdi de bir savaşın ortasında hayata geçireceklerini duyuyoruz. Bu kişiler, paralel evrende yaşıyor olmalılar


İsterlerse elbette kendi liglerinde oynayabilirler. Kimse onları durdurmaz. Ancak eğer kendi liglerinde oynarlarsa başka liglerde oynamayı hayal bile edemezler. Ayrıca şimdi Avrupa'da bir savaşın ortasındayız ve yine başladılar. Bu insanlar hakkında daha fazla konuşmak zorunda mıyım?


İçlerinden biri, ilk Süper Lig projesinden sonra beni aradı ve özür diledi. Ardından tekrar içlerine girdi. Onlar için taraftarlar müşteri. Bizim içinse taraftar, taraftardır."

La Liga Başkanı Javier Tebas, "Pastayı onlar yiyecek, diğer tüm kulüpler kırıntılarla yetinecek. Avrupa Süper Ligi'ndeki birkaç kulüp servetlerine servet katacak. Diğer kulüpler ise kırıntılarla idare edecek. Uzun yıllar boyunca bunu istediler ama başaramadılar" dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum