Galatasaray'ın efsane ismi Cevad Prekazi'den Fatih Terim'e sert sözler

Galatasaray'ın efsane isimlerinden Cevad Prekazi, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Fatih Terim'e sert sözlerle yüklenen Prekazi, "Abuk sabuk transferler yapıldı" dedi.

Galatasaray'ın efsane ismi Cevad Prekazi'den Fatih Terim'e sert sözler
10 Mart 2022 - 12:10


Galatasaray'ın efsanevi isimlerinden Cevad Prekazi, Cüneyt Özdemir YouTube kanalındaki "İyi Olan Kazansın" programında konuştu. Prekazi,  Galatasaray'ı rezil eden herkesin hesap vermesi gerektiğini söyledi.

"BU CAMİADAN TEMİZLEMEK GEREKİYOR"
Prekazi, "Galatasaray bu sezon berbat bir durumda. Abuk sabuk transferler yapıldı bana göre. Bu büyük kulübü bu hale getiren idareciler, antrenörler, hesap vermeliler. Sadece camiaya değil, taraftarlara da hesap vermeliler. Kaçmamalılar. Görevden gidenler bu takıma kimleri getirdi? Arkalarında neler bıraktılar? Bunlara bakmak lazım. Galatasaray'daki herkesi bu camiadan temizlemek gerekiyor" ifadelerini kullandı.

"FATİH TERİM GÖREVİ DAHA ERKEN BIRAKMALIYDI"
Prekazi, "Galatasaray'a, bu formaya, armaya yakışmayacak futbolcular transfer edildi. Ne hale gelindiğini görüyorsunuz. Galatasaray büyük bir camia. Galatasaray'da başkanın kim olduğu belli değil. Mesela Ali Uras, rahmetli Özhan Canaydın, Adnan Polat ve en son rahmetli olan başkanımız. Örnek olan isimler, onlardır. Galatasaray şu anda Avrupa takımı değil. Takımda şu anda lider yok. Benim zamanımda Cüneyt Tanman vardı. Onunla savaşa gidilirdi. Sonrasında Bülent Korkmaz vardı, tam bir efendi. Ya Bülent ya Okan Buruk'tan biri şu anda antrenör olmalıydı. Onlar Galatasaray'ın evlatları. Fatih Terim daha erken, en baştan, ilk sezondan gitmeliydi" dedi.

Prekazi şöyle devam etti:
"Bu sezon Galatasaray'dan hiçbir şey beklemiyorum. Çok kötü gidiyorlar. Sadece belki Barcelona maçında iyi bir skor alma ihtimali olabilir takımın. Çünkü Barcelona da bu sezon çok kötü gidiyor.

Türkiye Ligi'nde zaten birinci, ikinci, üçüncü belli. Artık görünen şu ki; Trabzonspor kolaylıkla şampiyon oldu. Türkiye'de zaten futbol yok. Benim zamanımda yüreğimizle oynuyorduk. Çok inanıyorduk kendimize ve Avrupa'da da elimizden gelenin fazlasını veriyorduk. Arkamızda sevgili Galatasaray taraftarı vardı. Bizi hiçbir zaman bırakmadılar. Onlar en büyüktü.

O zamanki taraftarla şimdiki arasında çok fark var. O zamanki taraftarlar hakiki taraftardı. Eski statları ve imkanları biliyorsunuz, kısıtlı imkanlardı ama o stadyumların canı vardı. Ali Sami Yen Stadı benim halen kalbimde. Geçmişte taraftarlar, 12 saat önceden maçlara geliyordu. Ali Sami Yen Stadı yıkıldığında kalbim kırıldı.

Geçmişte Galatasaray beni görev almam için çağırdı. Geldik, Türkiye'de konuştuk. Yapabileceklerimi söyledim. Yabancı oyuncu ve antrenörleri getirip götürebilir miyim diye sordum. O görüşmeden sonra Belgrad'a döndüm. Beni bir daha asla aramadılar."

YORUMLAR

  • 0 Yorum