Galatasaray'da Fatih Terim'e istifayı düşündüren olay ne?

Son dönemdeki puan kayıplarıyla taraftarın tepkisini çeken Galatasaray'da Fatih Terim'in istifa edeceği iddiası gündeme düştü. Taraftarların futbolculara ve kendisine gösterdiği tepkiler nedeniyle Terim'in istifa edeceğini öne sürüldü. Terim'e istifayı düşündüren asıl olay ise kendisi hakkında söylenen sözler oldu. İşte Terim'e istifayı düşündüren o sözler...

Galatasaray'da Fatih Terim'e istifayı düşündüren olay ne?
28 Eylül 2021 - 10:58

Galatasaray'da Fatih Terim'in Göztepe maçı sonrasındaki sitem dolu sözlerinin muhatabı ortaya çıktı. Son dönemdeki tartışmalı skorlar ve oyunla taraftarın hedefinde olan Terim'in istifa edeceği iddia edildi. Futbolculara gösterilen tepkinin ardından kendisi hakkında söylenen sözler nedeniyle istifa kararı alacağı öne sürüldü. Terim'e istifayı düşündüren sözler ise "Çağ dışı futbol oynatıyor, modern değil, çağın gerisinde kalıyor" oldu. Terim,  "Gidişat bana başka şeyler düşündürüyor. Kendimle ilgili de, Galatasaray'la ilgili de" dedi.

"GİDİŞAT BANA BAŞKA ŞEYLER DÜŞÜNDÜRÜYOR"
Göztepe maçından sonra, "Son zamanlardaki gidişat bana başka şeyler düşündürüyor. Kendimle ilgili de, Galatasaray'la ilgili de" Fatih Terim'in bu sözleri gündeme oturdu. Tecrübeli hocanın neyi anlatmaya çalıştığı, hatta ilerleyen süreçte bir ayrılığın olup olmadığı bile kulislerde konuşulmaya başladı.

ELEŞTİRİLER TERİM'İ OLUMSUZ ETKİLEDİ
Milliyet Gazetesi'nden Nevzat Dindar, bu sözlerin perde arkasını yazdı. Terim'in tepkisinin ağır eleştirilerden olumsuz etkilendiği belirtildi. Özellikle "Çağın gerisinde kaldı" eleştirileri derinden üzdü.

"MODERN DEĞİL, ÇAĞ DIŞI"
Özellikle oynattığı futbol konusunda, "Modern değil... Çağ dışı futbol oynatıyor" şeklinde yapılan paylaşımlar, Fatih Terim'i derinden etkiledi, tecrübeli çalıştırıcı bunları ağır ve haksız buldu.

UZMAN BİR EKİPLE ÇALIŞIYOR
Rakip analizleri ve antrenman metotları konusunda uzman bir ekiple çalışmasına karşın, "Çağın gerisinde kalıyor" yorumlarını doğru bulmayan tecrübeli teknik adamın çıkışının arkasında da bunun yattığı öğrenildi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum